П'ятниця, Гру 3, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

CDC підвищує рівень ризику для подорожей в Україну до найвищого рівня щодо COVID-19

П'ятниця, 29 жовтня 2021 року

Пасажири стоять у черзі на огляд на контрольно-пропускному пункті Управління транспортної безпеки у міжнародному аеропорту О'Хара в Чикаго, штат Іллінойс, 19 жовтня 2020 р. (Scott Olson/Getty Images)

Цього тижня Центри з контролю та профілактики захворювань США (CDC) внесли Україну до списку країн з "дуже високим" ризиком подорожей, посилаючись на поширення COVID-19.

Україна, друга за площею країна в Європі, була переведена з 3-го рівня до 4-го рівня — найвища категорія ризику згідно з рекомендаціями CDC.

Раніше цього місяця Сполучені Штати перевели Сінгапур — країну з одним із найвищих рівнів вакцинації у світі — на 4-й рівень, а за кілька днів до того аналогічний статус було надано Білорусі. Декілька інших країн Східної Європи, включаючи Румунію, Молдову, Боснію та Герцеговину, були включені до списку країн з рівнем 4 приблизно в той же час.

У своєму бюлетені для України федеральне агентство охорони здоров'я повторило кілька попереджень щодо неприпустимості поїздок до України без повної вакцинації.

"Якщо ви маєте поїхати в Україну, переконайтеся, що ви повністю вакциновані перед поїздкою", — заявили в CDC 25 жовтня. "Через поточну ситуацію в Україні навіть повністю вакциновані мандрівники можуть наражатися на ризик зараження та поширення різновидів COVID-19", — заявили в Центрі, після чого додали, що "туристи повинні дотримуватися рекомендацій або вимог в Україні, включаючи носіння маски та перебування на відстані 2 метри від інших людей".

Потім CDC пояснило, що у вакцинованих людей менша ймовірність розвитку серйозних захворювань від COVID-19.

"Однак міжнародні поїздки створюють додаткові ризики, і навіть повністю вакциновані туристи можуть наражатися на підвищений ризик зараження та можливого поширення деяких штамів COVID-19", — попередили в CDC, не уточнивши, яким чином міжнародні поїздки становлять більший ризик, ніж поїздки всередині країни.

Серед інших країн, яким CDC надав рівень 4, — Австрія, Багами, Ботсвана, Хорватія, Греція, Ірландія, Ямайка, Мальдіви, Швейцарія, Таїланд, Туреччина та Великобританія.

Це рішення було ухвалено після того, як президент Джо Байден у понеділок підписав указ про введення нових вимог до вакцин для більшості авіапасажирів. Діти віком до 18 років звільняються від вимог вакцинації.

"В інтересах Сполучених Штатів відмовитися від обмежень щодо країн, які раніше застосовувалися під час пандемії COVID-19, і прийняти політику авіаперевезень, яка насамперед спирається на вакцинацію, щоб сприяти безпечному поновленню міжнародних авіаперевезень до Сполучених Штатів", — йдеться у розпорядженні Байдена.

Раніше цього місяця CDC заявив, що прийматиме будь-яку вакцину, дозволену до використання Всесвітньою організацією охорони здоров'я, і ​​прийматиме туристів зі змішаними дозами вакцини COVID-19. Це означає, що вакцина "Супутник V" російського виробництва, що широко використовується країнами Латинської Америки, залишилася поза списком — на тлі ескалації конфлікту між Вашингтоном та Москвою.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...