ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Губернатор Техасу підписав закон, який забороняє трансгендерним дівчатам брати участь у шкільних жіночих спортивних командах

Велика Епоха
Губернатор Техасу Грег Ебботт виступає на пресконференції в Капітолії в Остіні, штат Техас, 8 червня 2021 року. (Montinique Monroe/Getty Images)

У понеділок губернатор Техасу підписав закон, який забороняє студентам-спортсменам грати у спортивних командах, стать яких не відповідає статі, зазначеній у їхньому свідоцтві про народження.

За словами авторів законопроєкту, він спрямований на відновлення прав, наданих жінкам відповідно до розділу IX.

Техаський законопроєкт № 25 (pdf) зобов'язує більшість міжшкільних спортивних команд не допускати учнів до участі у змаганнях, "які призначені для біологічного статі, протилежної біологічній статі учня, як правильно зазначено в його офіційному свідоцтві про народження.

Законопроєкт "захищає безпеку дівчат та їх право на рівний доступ до спортивних можливостей", — заявив один із його авторів, представник штату Валорі Суонсон, на засіданні Палати представників на початку цього місяця.

У 2016 році Університетська міжшкільна ліга за широкої підтримки ухвалила правило, згідно з яким учні повинні виступати в командах, що відповідають їхній біологічній статі, зазначеній у свідоцтві про народження. Законопроєкт закріплює це правило, вказуючи при цьому, що свідоцтво є дійсними лише в тому випадку, якщо вони видані "в момент або майже в момент" народження учня.

Критики стверджують, що законодавство дискримінує учнів, які вважають, що вони іншої статі, ніж їхня стать при народженні.

"Трансгендерна та небінарна молодь вже наражається на підвищений ризик поганого психічного здоров'я та самогубств через знущання, дискримінацію та заперечення. Це помилкове законодавство лише посилить ситуацію", — сказав у своїй заяві Аміт Палей, генеральний і виконавчий директор The Trevor Project.

Законопроєкт був прийнятий 76-61 у Палаті представників штату та 19-12 у Сенаті штату. Губернатор Ебботт, республіканець, у понеділок не став коментувати законопроєкт, який став 10-м подібним законодавчим актом, ухваленим у США.

Минулого тижня він заявив, що законодавчі збори "прийняли закон про захист чесності техаського шкільного спорту".

Джерело: The Epoch Times