Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

США та 18 інших країн відмовляються від фінансування проєктів, що використовують викопне паливо

Субота, 6 листопада 2021 року

Електростанція RWE Weisweiler, що працює на бурому вугіллі (Lukas Schulze/Getty Images)

США та ще 18 країн відмовляються від фінансування викопних енергоносіїв — вугілля, нафти та газу — за кордоном. Країни вперше погодилися відмовитися від вугільних електростанцій та не вкладати кошти у нові. На конференції ООН зі зміни клімату в Глазго, у четвер, країни зобов'язалися поступово припинити фінансування проєктів з використання копалин як джерел енергії за кордоном до кінця 2022 року.

З ініціативи Великобританії такі країни, як Португалія, Швейцарія, Малі та Маршаллові острови, а також кілька банків розвитку оголосили у спільній декларації, що до кінця наступного року вони більше не надаватимуть державне фінансування проєктам, що використовують викопне паливо, викиди якого не будуть "знешкоджені". Шляхом уловлювання CO2.

Великі інвестори у проєкти, пов'язані з копалинами, такі як Японія, Південна Корея та Китай, не взяли участі у заяві. У вересні Китай оголосив, що відмовиться від фінансування вугільних проєктів за кордоном, але не назвав конкретних термінів.

Минулого місяця всі країни G20 зобов'язалися поступово припинити фінансування вугільних електростанцій за кордоном. Однак декларація, прийнята в четвер, тепер включає і нафтогазові проєкти.

Конференція ООН зі зміни клімату у Глазго (COP26) розпочалася у неділю. До п'ятниці наступного тижня представники більш ніж 190 країн хочуть обговорити виконання Паризької угоди щодо клімату. У цій угоді країни домовилися обмежити глобальне потепління рівнем нижче за два градуси, в ідеалі — 1,5 градуса.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...