П'ятниця, Січ 28, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

В Афганістані крах наступить швидше, ніж очікувалося, попереджають міністри Швеції та Пакистану

Неділя, 31 жовтня 2021 року

30-річна Фарзана тримає свою однорічну дитину Омара у відділенні недоїдання для немовлят Дитячої лікарні ім. Індіри Ганді в Кабулі, Афганістан, 23 жовтня 2021 р. (Jorge Silva/Reuters)

Афганістан незабаром порине у повний хаос, якщо міжнародне співтовариство не здійснить термінових дій, попередили міністри Швеції та Пакистану.

Криза настала в Афганістані після того, як у серпні радикальний ісламістський рух «Талібан» скинув уряд, який підтримував Захід, що спричинило різке припинення допомоги в розмірі мільярдів доларів на підняття економіки держави.

«Країна перебуває на межі колапсу, і цей колапс настане швидше, ніж ми думали», — заявив агентству Reuters у Дубаї міністр розвитку Швеції Пер Олссон Фрід.

На його думку, економічний спад створить умови для процвітання терористичних груп. Але Швеція не збирається передавати гроші через талібів, а натомість збільшить гуманітарну допомогу через афганські групи громадянського суспільства.

Не бажаючи легітимізувати нових правителів Талібану, багато країн і багатосторонніх установ з серпня припинили виділяти гроші на розвиток Афганістану, але збільшили гуманітарну допомогу.

Міністр інформації та радіомовлення Пакистану Фавад Чаудрі пізніше заявив Reuters, що взаємодія з талібами безпосередньо — єдиний спосіб запобігти гуманітарній катастрофі, і закликав розморозити мільярди доларів афганських активів за кордоном.

«Ми збираємося штовхнути Афганістан до хаосу, чи спробуємо стабілізувати ситуацію в країні?» — спитав він у Дубаї.

На його думку, взаємодія з Талібаном також сприятиме захисту прав людини та створенню інклюзивного конституційного уряду.

Пакистан має глибокі зв'язки із талібами. Його часто звинувачували в підтримці цього радикального угрупування, яке 20 років боролося з урядом Кабула, підтримуваним США. Ісламабад відкидає ці звинувачення.

Шведський міністр Пер Олссон Фрідх підкреслив, що таліби до цього часу не продемонстрували відмову від репресивної політики, якою вони слідували попередній період перебування при владі з 1996 по 2001 роки.

Оскільки умови для відкриття посольств європейських країн у Кабулі поки що не створені, активніша дипломатична діяльність відбуватиметься у Катарі, важливому посереднику між Заходом та угрупованням «Талібан», заявив Фрідх.

Минулого тижня шведський міністр зустрівся з офіційними особами Катару в Досі, столиці країни.

На думку представника міністерства закордонних справ Пакистану Західа Хафіза Чаудрі, настав час Сполученим Штатам, Китаю та іншим великим державам визначити рамки для офіційного визнання нових правителів Афганістану та зняття санкцій ООН з членів Талібану, в тому числі й деяких членів нового уряду.

«Ці кроки, поряд із безпосередньою економічною допомогою, були б єдиним способом запобігти нестабільності. Годинниковий механізм на цій бомбі вже клацає», — сказав він.

Джерело: The Epoch Times

Comments