ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Французькі єпископи піддавали сексуальному насильству приблизно 216 000 неповнолітніх: розслідування (ВІДЕО)

Велика Епоха
Єпископи (Friso Gentsch/dpa/dpa)

Французькі єпископи вперше офіційно визнали відповідальність католицької церкви за випадки насильства. "Ми всі єдині у визнанні інституційної відповідальності церкви за насильство, жертвами якого стало так багато людей", — заявив у п'ятницю в Лурді голова Єпископальної конференції Ерік де Мулен-Бофор.

За його словами, зловживання мали "систематичний характер". "Акти насильства не були поодинокими випадками, вони стали результатом загального контексту та (...) менталітету всередині церкви", — сказав де Мулен-Бофор.

Це також призвело до того, що зловживання не були розкриті і не були покарані. "Ця відповідальність тягне за собою обов'язок справедливості та відшкодування збитків", — наголосив архієпископ.

Пленарні збори французьких єпископів, які завершаться наступного понеділка в Лурді, насамперед стурбовані наслідками доповіді незалежної комісії з розслідування, опублікованої близько місяця тому.

Згідно зі звітом, з 1950 року у Франції католицькі священники та релігійні діячі піддавали сексуальному насильству приблизно 216 000 неповнолітніх.

У п'ятницю деякі з жертв також повинні були виступити приблизно перед 120 єпископами, які мали зібратися. Декілька асоціацій потерпілих заздалегідь критикували, що вони не були запрошені як група.

Головне питання полягає в тому, як жертви отримуватимуть компенсацію та звідки мають надходити гроші. Автори звіту виступили проти закликів до пожертв серед вірян. Вони закликали до індивідуальних компенсаційних виплат.

У березні єпископи вже створили фонд, щоб зробити "фінансовий внесок" у допомогу постраждалим. Єпископи уникали слова "компенсація".

Комісія подала загалом 45 пропозицій щодо реформи, у тому числі щодо навчання священників.

Джерело: The Epoch Times