ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Байден бачить "поворотний момент у боротьбі з пандемією" з початком масової кампанії вакцинації дітей від коронавірусу

Велика Епоха
Байден бачить "поворотний момент у боротьбі з пандемією" з початком масової кампанії вакцинації дітей від коронавірусу

У США вакцинація від коронавірусу може розпочатися для дітей віком від п'яти до одинадцяти років: у вівторок увечері (за місцевим часом) Центр контролю та профілактики захворювань США (CDC) випустив рекомендацію щодо вакцинації цієї вікової групи вакциною компанії Biontech/Pfizer. Це означає, що кампанія з вакцинації може розпочатися вже цього тижня. Президент Джо Байден говорив про "поворотний момент у боротьбі з пандемією".

Наприкінці минулого тижня Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) видало екстрений дозвіл на застосування вакцини у цій віковій групі. Уряд уже почав постачати додаткові дози вакцини по всій країні. Відповідно до рекомендацій CDC щодо вакцинації, діти тепер можуть отримати щеплення. Згідно з урядом, кампанія з вакцинації розпочнеться у повному обсязі наступного тижня.

Вакцинація дітей молодшого віку означає для багатьох батьків "кінець місяців занепокоєння за своїх дітей", сказав президент Байден, вітаючи рекомендації щодо вакцинації. У той самий час це знижує поширення коронавірусу через дітей інших вікових групах. "Це важливий крок у нашій боротьбі за перемогу над вірусом".

"Ми знаємо, що мільйони батьків хочуть, щоб їхні діти були щеплені, — сказала директор CDC Рошель Валенскі. Консультативний орган CDC раніше одноголосно проголосував за рекомендацію вакцинації дітей віком до 12 років.

Замовлено 50 мільйонів доз вакцин для дітей

Уряд США вже замовив ще 50 мільйонів доз вакцини для дітей у компаній Biontech та Pfizer. Поки що лише в кількох країнах, включаючи Китай, Чилі, Кубу та Об'єднані Арабські Емірати, вакцини від коронавірусу вводяться дітям молодшого віку.

З початку пандемії в США було зареєстровано 1,9 мільйона випадків зараження коронавірусом у дітей віком від п'яти до одинадцяти років, і понад 8 300 дітей цієї вікової групи було госпіталізовано з Covid-19. Згідно зі звітом, загинуло понад сто з них. Також було зареєстровано понад 2 300 випадків мультисистемного запального синдрому у дітей (MIS-C), рідкісного, але серйозного наслідку внаслідок захворювання на Covid-19.

Органи охорони здоров'я повинні продовжувати стежити за можливими серйозними побічними ефектами від застосування вакцини у дітей, такими як запалення серцевого м'яза (міокардит). Клінічні випробування поки що занадто малі, щоб перевірено описати ці ризики. Однак передбачається, що такі побічні ефекти зустрічаються "вкрай рідко".

Вакцина отримала надзвичайний дозвіл

Вакцина компанії Biontech/Pfizer вже має надзвичайний дозвіл у США для дітей та підлітків віком від 12 років і старше та повний дозвіл для людей віком від 16 років та старше. Компанії також подали заявку на схвалення своєї вакцини до ЄС для дітей віком від п'яти до одинадцяти років. Європейське агентство лікарських засобів (EMA) може ухвалити рішення з цього питання до Різдва.

Вакцина Biontech буде вводиться дітям віком від п'яти до одинадцяти років у вигляді двох доз по десять мікрограмів кожна, що становить одну третину від звичайної дози для дорослих. За даними компанії Pfizer, вакцина забезпечує 90,7-відсотковий захист від захворювання Covid-19 у цій віковій групі.

Джерело: The Epoch Times