ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Уряд США вивчає звіти про пересування російських військ поблизу кордону України

Велика Епоха
(Foto: GENYA SAVILOV/AFP/Getty Images)

Міністерство оборони США розслідує повідомлення про нещодавні переміщення російських військ поблизу кордону з Україною. Пентагон уважно стежить за розвитком подій у регіоні, заявив у понеділок його речник Джон Кірбі. За даними газети Washington Post, урядовці США стурбовані пересуванням російських військових підрозділів до кордону з Україною. На відеороликах, що розповсюджуються в Інтернеті, показані військові взводи та колони вантажівок з танками та ракетами на південному заході Росії.

"Нам відомо про публічні повідомлення про незвичайну російську військову активність поблизу України", — сказав Кірбі у відповідь. Вашингтон підтримує контакти зі своїми союзниками та партнерами з цього питання, сказав він.

У березні Росія зосередила тисячі військовослужбовців, важку військову техніку, військово-морські судна та літаки ВПС біля кордону України та на анексованому Росією Кримському півострові під час масованого розгортання військ. Масові переміщення військ посилили побоювання щодо вторгнення Росії в Україну. Через кілька тижнів Москва нарешті оголосила про завершення передбачуваного маневру і вивела своїх солдатів.

Українська армія веде боротьбу із проросійськими сепаратистами на сході країни з 2014 року. Захід звинувачує Росію у підтримці сепаратистів, що уряд у Москві заперечує.

Джерело: The Epoch Times