ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Група далекобійників попереджає: мандат Байдена з вакцинації може "скалічити" ланцюг постачання

Велика Епоха
Далекобійники паркують свої машини на стоянці вантажівок Little America у Флагстаффі, штат Аризона, 19 жовтня 2021 року (Allan Stein/The Epoch Times)

Організація, яка представляє автотранспортні компанії, попередила, що запропоновані федеральні вимоги щодо вакцинації COVID-19 можуть завдати значної шкоди ланцюжку постачання у США в умовах нестачі далекобійників та затримок у портах.

Американська асоціація вантажоперевізників (АТА) направила листа до адміністрації Байдена, в якому попередила, що такий мандат викличе проблеми в галузі. Президент Джо Байден 9 вересня оголосив, що він вимагатиме від підприємств, у яких працює 100 і більше осіб, щоб їхні співробітники робили щеплення або проходили щотижневе тестування, а також заявив, що федеральні службовці та федеральні фірми-підрядники також мають вакцинуватися.

"Поки більша частина країни сиділа вдома, автотранспортна галузь виконувала свою важливу функцію і робила це успішно, використовуючи стандарти безпеки, розроблені експертами в галузі охорони здоров'я", — написав у листі президент ATA Кріс Спір.

Хоча Спір сказав, що він підтримує цілі зі збільшенням кількості вакцинацій по всій території США, він вважає, що федеральні мандати — це не шлях уперед. "Покладання обов'язків із вакцинації на роботодавців, які, своєю чергою, змушують співробітників проходити вакцинацію, створить кризу робочої сили для нашої галузі та спільнот, сімей та підприємств, яким ми служимо", — прокоментував він.

Більш ніж через місяць після заяви Байдена Управління з охорони праці та захисту здоров'я (OSHA) представила свій надзвичайний тимчасовий стандарт на розгляд адміністративно-бюджетного Управління.

Далі у своєму листі Спір попередив, що якщо OSHA та група Білого дому з реагування на COVID-19 "продовжать йти тим же шляхом, що і зараз, то національні автоперевізники, які постачають 80 відсотків країни і перевозять 70 відсотків всього вантажного тоннажу США, можуть втратити до 37 відсотків водіїв через звільнення, переходу в дрібніші автотранспортні компанії або виходу на пенсію.

"США вже зіткнулися з безпрецедентними збоями та затримками в ланцюжку постачання через багато факторів, включаючи значний брак робочої сили, зупинку виробництва, нестачу сировини та відкладений споживчий попит", — йдеться у листі, і наводяться дані про те, що мандат на вакцинацію може "ще більше підірвати ланцюжок постачання по всій країні", змусивши 13% водіїв вантажівок повністю піти з галузі.

Його попередження пролунало після того, як інші бізнес-групи, у тому числі та, яка представляє вантажних авіаперевізників, таких як FedEx та UPS, попросили Байдена скасувати правило напередодні різдвяного сезону покупок, коли попит, напевно, зросте.

Підрядники, включаючи FedEx і UPS, мають час до 8 грудня, щоб зобов'язати своїх співробітників зробити щеплення. Згідно з правилом, ці компанії не можуть прийняти від своїх співробітників відмову від вакцинації, інакше вони можуть втратити свої угоди з федеральним урядом.

Декілька груп, які представляють працівників роздрібної торгівлі та виробників, також направили листи до Білого дому з проханням про відстрочку.

Ні OSHA, ні Білий дім не надали точних термінів набуття чинності надзвичайним правилом для приватних підприємств. OSHA та адміністративно-бюджетне управління не відповіли на кілька запитів The Epoch Times.

Джерело: The Epoch Times