ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Британський банк знову звинувачується у спонсоруванні терористичного угруповання ХАМАС

Велика Епоха
Фрагмент будівлі Верховного суду у Вашингтоні, 8 червня 2021 року. (J. Scott Applewhite/AP Photo)

Понад 200 громадян США, членів їхніх сімей та спадкоємців померлих громадян США просять Верховний суд відновити судовий процес проти іноземного банку за підозрою у проведенні грошових переказів на мільйони доларів протягом десяти років для компанії Interpal, яка є головним європейським отримувачем коштів терористичного угруповання ХАМАС.

Двопартійна група американських сенаторів подала заяву на підтримку позивачів у справі "Вайс проти National Westminster Bank Plc". Серед цих сенаторів Чак Шумер (демократ – штат Нью-Йорк), Марко Рубіо (республіканець – Флорида), Роберт Менендес (демократ – штат Нью Джерсі) та Джоні Ернст (республіканець – Айова).

Заявники є потерпілими, які постраждали, були поранені або вбиті внаслідок терористичних актів, здійснених ХАМАС в Ізраїлі під час Другої інтифади.

Друга інтифада (збройне повстання палестинських арабів проти ізраїльської влади на території Західного берега річки Йордан та Сектору Газа) — період інтенсивного палестинського терористичного насильства, почалася у вересні 2000 року і "стала визначальною подією в історії Ізраїлю, так само, як війна та війна Судного дня", на думку The Jerusalem Post. Цей складний період "докорінно змінив ізраїльське суспільство, тому що він торкнувся кожного. Ніхто, незалежно від своїх політичних поглядів, рівня релігійності чи етнічної приналежності, не залишився незачепленим".

"Під час Другої інтифади було вбито більше цивільних осіб (близько 70% від загальної кількості загиблих), ніж під час будь-якої іншої кампанії, за винятком війни за Незалежність, коли серед 6400 загиблих ізраїльтян було 2400 цивільних осіб".

Позивачі спочатку подали свій позов у 2005 році проти National Westminster Bank, який є частиною Royal Bank of Scotland відповідно до Закону США про боротьбу з тероризмом.

Хоча перекази, проведені банком, "номінально були спрямовані на благодійні цілі, але є докази того, що NatWest знав, що Interpal був тісно пов'язаний з ХАМАС і що одержувачі переказів контролювалися ХАМАСом. Ці внески поповнили скарбницю ХАМАСу, що дозволило йому чинити терористичне насильство", — йдеться у заяві позивачів до суду.

Американське законодавство кваліфікує як кримінальний злочин свідоме надання будь-якої матеріальної підтримки, включаючи валюту та фінансові послуги, певним іноземним терористичним організаціям, включаючи ХАМАС, а також накладає громадянську відповідальність та забезпечує відшкодування збитків жертвам терористичних атак.

Проте Апеляційний суд по 2-му округу (що розглядає справи у штатах Вермонт, Коннектикут та Нью-Йорк) виніс рішення на користь банку, оскільки прецедент в окрузі визнає виняток у вигляді гуманітарної благодійності, коли йдеться про відповідальність за допомогу та підбурювання. Згідно з прецедентним правом 2-го округу, свідомого надання підтримки іноземної терористичної організації недостатньо, щоб присяжні могли визнати обвинуваченого помічником і підбурювачем нападів терористичної організації якщо, як у даному випадку, сторона, що передає, не визнала, що кошти були спрямовані на "терористичні цілі", а жертви не можуть пов'язати кошти з нападами чи вербуванням терористів, йдеться у клопотанні про перегляд справи.

Інші окружні суди заперечують цей виняток.

Положення про вторинну відповідальність, передбачене американським законом про правосуддя щодо спонсорів тероризму, "пропонує один із небагатьох способів притягнення до відповідальності як терористичні організації, так і їхніх посібників та підбурювачів, а також стримування їхніх майбутніх незаконних дій", — заявили Агудат Ісраель та інші єврейські організації у своєму судовому позові.

Заявники стверджують, що рішення 2-го округу "суперечить висновкам усіх гілок влади, включно із Верховним судом".

У справі Холдер проти Проекту гуманітарного права (2010) Верховний суд ухвалив "зважене рішення Конгресу та виконавчої влади про те, що надання матеріальної підтримки іноземній терористичній організації, навіть, здавалося б, невинної підтримки, сприяє терористичній діяльності цієї організації".

Високий суд ухвалив, що це рішення було підкріплене "переконливими доказами", які показали, що "цілком передбачувано", що навіть мирна підтримка іноземних терористичних організацій сприятиме просуванню насильницьких програм цих організацій.

Таким чином, люди та організації, які переказували гроші "благодійним організаціям" ХАМАС, навіть під приводом гуманітарних цілей, були визнані цивільно відповідальними у Сьомому окрузі та кримінально винними у П'ятому окрузі", — йдеться у петиції.

Джонатан І. Блекман, нью-йоркський адвокат, що представляє National Westminster Bank, не відразу відповів на прохання The Epoch Times прокоментувати позов.

Джерело: The Epoch Times