ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Новий спалах COVID-19 у Китаї. Масове п'ятиетапне тестування

Велика Епоха
Жителі стоять у черзі на тестування на COVID-19 у Харбіні, північно-східна китайська провінція Хейлунцзян, 22 вересня 2021 року. (STR/AFP via Getty Images)

Щонайменше у 16 провінціях материкового Китаю нещодавно відбулася нова хвиля спалахів COVID-19.

Більш жорсткі обмеження були введені на півночі Китаю, де було закрито виробничі та комерційні підприємства та прикордонні порти, призупинено роботу міських служб та транспорту, а людям заборонено в'їжджати та виїжджати з міста, внаслідок чого подорожуючі опинилися у скрутному становищі, а деякі жителі навіть відчувають проблеми з доступом до продуктів харчування.

Державне ЗМІ Heilongjiang Daily повідомило 28 жовтня, що епідемія COVID-19 у Китаї відбиває серйозну ситуацію, оскільки поширюється з кількох точок. Згідно з офіційними повідомленнями, 27 жовтня в Хейлунцзяні було підтверджено чотири нові випадки місцевої передачі інфекції.

28 жовтня місцевий житель, на прізвище Ван, який проживає на Південній вулиці міста Хейхе провінції Хейлунцзян, повідомив китайськомовному виданню Epoch Times, що один із підтверджених випадків — житель міста, діагноз якого був поставлений у лікарні традиційної китайської медицини Хейхе.

"Ми, місцеві жителі, дещо знаємо, але не насмілюємося відкрито говорити про це. Це вже вдруге цього року, коли місто закрито. З учорашнього (27 жовтня) ранку все місто і всі магазини були закриті", — сказав Ван. Він додав, що все місто проходить через другий етап тестування на нуклеїнову кислоту. Він сказав, що чув про плани проведення щонайменше п'яти етапів тестування.

27 жовтня влада міста Хейхе оголосила, що з півночі 28 жовтня в місті вводиться найсуворіший контроль над міською спільнотою. За винятком деяких важливих служб, таких як водопостачання, електропостачання, газове опалення, зв'язок та безпека, вся діяльність припинена. За винятком деяких співробітників, затверджених урядом відомств, людям заборонено виходити на вулицю, а супермаркети, склади, продуктові магазини та аптеки відкриті лише в обмежений час. Людям та транспортним засобам заборонено в'їжджати до міста та виїжджати з нього, якщо влада не вважатиме це за необхідне, а транспортні послуги, такі як автобуси та таксі, також були зупинені. Місцеві ЗМІ повідомили 29 жовтня, що деякі авіарейси та потяги також були скасовані.

Видання Epoch Times отримало відео, на якому показано комплекс масового тестування COVID-19 у місті Хейхе.

У Цзямуси, ще одне місто в Хейлунцзяні, розташоване неподалік російського кордону, було введено режим надзвичайного стану на сім днів до 3 листопада. До міста заборонено в'їзд туристів. Місцева влада також оголосила про посилення обмежень на проведення зборів і заборонила людям відвідувати будинки для людей похилого віку та психіатричні лікарні.

Співробітник аптеки в районі Сян'ян міста Цземуси повідомив китайському виданню Epoch Times, що з 28 жовтня всі ліки проти застуди, лихоманки, кашлю, жарознижувальні та детоксикаційні препарати заборонено продавати приватним особам.

"Якщо у вас є симптоми застуди та лихоманки, вам потрібно звернутися до лікарні, щоб перевіритись", — сказав співробітник, додавши, що вони не знають, коли буде знято заборону на продаж.

Серйозний спалах захворювання нещодавно поширився у Внутрішній Монголії, центром епідемії став Еджіна Баннер. 29 жовтня мешканці прикордонного міста Чеке повідомили репортерам, що порт в'їзду було закрито, як і столиця Хух-Хото. Обидва вони є великими портами для постачання вугілля до решти Китаю.

Місцевий житель, на прізвище Лі 27 жовтня повідомив китайській газеті Epoch Times, що район заблоковано вже понад десять днів.

"Школа Куаньці закрита з 17 жовтня, фабрики та магазини закриті. Нікому не дозволяється виходити на вулицю", — сказав він. "Порт Чеке переважно призначений для імпорту вугілля, і зараз він повністю закритий".

Інший житель Бай сказав, що в умовах ізоляції в багатьох сім'ях більше немає їжі, а десятки тисяч туристів опинилися в скрутному становищі.

Оскільки китайський комуністичний режим послідовно приховує реальну ситуацію з епідемією COVID-19 у Китаї з моменту початку спалаху в Ухані, офіційна статистика може не показує реальної кількості випадків захворювання та смертей.

Джерело: The Epoch Times