ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Атомний підводний човен США вдарився об недосліджену гору в Південнокитайському морі: розслідування ВМС

Велика Епоха
161214-N-CC918-003 БРЕМЕРТОН, Вашингтон. (15 грудня 2016 р.) Швидкісний ударний підводний човен класу Seawolf USS Connecticut (SSN 22) залишає військово-морську корабельню П'юджет-Саунд для проведення ходових випробувань після технічного обслуговування. (US Navy photo by Thiep Van Nguyen II/Released)

Американський атомний підводний човен, який був серйозно пошкоджений на початку жовтня внаслідок аварії в Південнокитайському морі, вдарився об незвідану підводну гору, як показало розслідування, повідомили в понеділок представники ВМС.

Підводний човен USS Connecticut (SSN-22) класу Seawolf, швидкохідний ударний підводний човен, у момент зіткнення 2 жовтня діяв у міжнародних водах Індо-Тихоокеанського регіону, внаслідок чого 11 членів екіпажу отримали легкі поранення, безпечні для життя, — заявив агентству USNI News офіційний представник ВМС.

Представник 7-го флоту, який діяв у західній частині Тихого та Індійського океанів, повідомив ЗМІ, що під час розслідування було встановлено, що судно зіткнулося з геологічним утворенням.

"Під час розслідування було встановлено, що корабель USS Connecticut сів на мілину на незвіданій підводній горі під час роботи в міжнародних водах в Індо-Тихоокеанському регіоні", — вперше повідомив USNI News представник 7-го флоту.

Результати розслідування було передано командувачу флоту віцеадміралу Карлу Томасу для "визначення доцільності подальших дій, включаючи притягнення до відповідальності", — додав представник.

Підводний човен USS Connecticut пришвартувався на військово-морській базі США Кітсап-Бремертон у Бремертоні, штат Вашингтон, 27 травня 2021 року. (Міністерство оборони США через AP)

ВМС раніше заявили, що підводний човен USS Connecticut "вдарився об об'єкт під час занурення", не вдаючись при цьому в подробиці.

"Підводний човен залишається в безпечному та стабільному стані. Ядерна рухова установка та приміщення USS Connecticut не постраждали і залишаються повністю працездатними", — йшлося у заяві ВМС на той час. "Ступінь пошкодження решти підводного човна нині оцінюється. ВМС США не зверталися за допомогою".

На озброєнні ВМС є атомні підводні човни трьох класів. За даними ВМС, підводні човни класу "Лос-Анджелес" є основою підводних сил, нині у строю перебуває близько 40 підводних човнів.

Підводні човни класу Seawolf виключно тихі, швидкі, добре озброєні та оснащені сучасними датчиками. Клас Seawolf має вісім торпедних апаратів та може вмістити до 50 одиниць зброї у своєму торпедному відсіку. Але у складі ВМС є лише три підводні човни класу Seawolf, оскільки їхнє будівництво припинилося у зв'язку із закінченням холодної війни.

Останній відомий випадок, коли підводний човен США зіткнувся з іншим підводним об'єктом, стався 2005 року. Тоді підводний човен USS San Francisco (SSN-711) на повній швидкості врізався в підводну гору неподалік острова Гуам. Внаслідок інциденту загинув один моряк, повідомляє USNI News.

Китайський комуністичний режим заявляє про суверенітет над Південнокитайським морем, і ця позиція не приймається Сполученими Штатами та їхніми союзниками. Китайський режим протестує проти присутності американських ВМС у цьому районі.

Південнокитайське море є одним з багатьох пунктів розбіжностей між Вашингтоном і Пекіном, включаючи статус Тайваню, острова, на який режим претендує як на свій власний, попри те, що Тайвань є де-факто незалежною країною, з власними збройними силами, демократично обраним урядом та конституцією.

Джерело: The Epoch Times