ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ізраїльський розробник шпигунської програми Pegasus внесений до чорного списку США

Велика Епоха
Смартфон із вебсайтом ізраїльської шпигунської компанії NSO та її програмного забезпечення Pegasus. JOEL SAGET/AFP via Getty Images

Після викриття шпигунського програмного забезпечення Pegasus США внесли ізраїльського розробника NSO Group до чорного списку. Міністерство торгівлі США заявило в середу, що шпигунське програмне забезпечення дозволило авторитарним урядам націлюватися на критиків уряду, журналістів та активістів, які живуть за кордоном, щоб змусити їх замовкнути.

Міністр торгівлі Джина Раймондо заявила, що США "агресивно" використовуватимуть експортний контроль для притягнення до відповідальності компаній, які розробляють, продають або використовують технології в "зловмисних цілях".

Дослідження 17 міжнародних ЗМІ, опубліковане у липні, показало, що за допомогою Pegasus відстежувалися телефони сотень журналістів, політиків та правозахисників у різних країнах. Програмне забезпечення, розроблене компанією NSO Group, може непомітно отримати доступ до даних телефону. Крім того, програма здатна непомітно увімкнути камеру та мікрофон пристрою.

Міністерство торгівлі США включило NSO Group до так званого "Списку суб'єктів". Це обмежує можливий експорт технологій із США до ізраїльської компанії. У середу до чорного списку також потрапили ізраїльська компанія Candiru, сінгапурська Computer Security Initiative Consultancy та російська компанія Positive Technologies. Міністерство торгівлі США заявило, що це відображає прагнення адміністрації президента Джо Байдена поставити "права людини до центру зовнішньої політики США".

NSO Group з нерозумінням поставилася до цього рішення, заявивши, що вона "приголомшена". "Наші технології підтримують інтереси національної безпеки США", – сказав представник компанії. Компанія домагатиметься скасування рішення. Компанія стверджує, що її програмне забезпечення було розроблено для боротьби зі злочинністю та тероризмом.


Джерело: The Epoch Times