П'ятниця, Січ 28, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Експерти попереджають про наслідки "зеленої енергії" та виступають проти планів ЄС розширити податкову систему

Понеділок, 8 листопада 2021 року

Атомна електростанція у Швейцарії. Символічне зображення. (iStock)

Екологічні організації застерігають Європейську комісію від класифікації ядерної енергетики та природного газу як екологічно чистих видів джерел енергії.

Передумовою цього є поточна робота Комісії ЄС над системою класифікації стійких інвестицій. Це має дати інвесторам чіткі вказівки щодо того, які інвестиції вважаються безпечними для клімату — позначення, таким чином, пропонує величезні фінансові переваги.

У Брюсселі був поширений документ із вимогами включити до податкової системи атомну енергетику та газ. За словами дипломатів, вона походить від Франції, але її підтримують і деякі інші країни, такі як Польща та Чехія.

Німеччина досі однозначно виступала проти класифікації атомної енергетики як екологічно безпечної. Однак існує сильне лобі для просування газу як перехідної технології, щоб забезпечити безперебійне електропостачання після запланованої поступової відмови від ядерної та вугільної енергетики.

За критеріями, запропонованими в документі, половина існуючих газових станцій у ЄС вважатиметься "зеленими", сказав Себастьєн Годіно із Всесвітнього фонду дикої природи (WWF). Крім того, можна було б фінансувати нові газові станції, які б могли працювати до 2065 року.

Роджер Шпаутц із Greenpeace попередив про екологічні наслідки радіоактивних відходів, що утворюються при розподілі ядерного палива. "На нашу думку, ядерна промисловість хоче бути у податковій системі, тому що хтось хоче красти гроші, щоб підтримувати роботу своїх старих реакторів", — сказав Шпаутц.

За словами Годіно, колеги з WWF через 70 років ядерна промисловість все ще не знайшла вирішення проблеми ядерних відходів.

За словами відповідального комісара ЄС з фінансів Майрід МакГіннес, рішення про класифікацію ядерної та газової енергетики має бути ухвалене до кінця року. Потім у країн-членів і Парламенту ЄС буде два місяці, щоб подати заперечення — інакше податкова система набуде чинності.

Джерело: The Epoch Times

Comments