Середа, Тра 25, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Пекін попередив Євросоюз після зустрічі депутатів Європарламенту із президентом Тайваню

Понеділок, 8 листопада 2021 року
Президент Тайваню Цай Інвень та євродепутат Рафаель Глюксманн (STR/AFP via Getty Images)

У китайської комуністичної партії (КПК) поширюється невдоволення щодо візиту парламентаріїв ЄС до президента Тайваню Цай Інвень у четвер. Міністерство закордонних справ у Пекіні попереджає про "погіршення відносин", якщо ЄС не "виправить свої помилки".

4 листопада китайський комуністичний режим у Пекіні з невдоволенням та попередженнями відреагував на візит делегації членів Європейського парламенту до президента Тайваню Цай Інвень. Про це повідомило видання ЄС новинного порталу Politico.

Керівництво Пекіна заявило, що ЄС має виправити свої "помилки" у вирішенні цього питання, інакше це загрожує погіршенням відносин.

Керівництво КПК побоюється подальшого зближення західних держав із Тайванем

Оголошення про візит до Тайбею вже викликало загрозу "подальшої реакції" з боку Пекіна. Згідно з планом поїздки, зміст якого став відомий порталу, парламентарі планують зустрітися з американськими дипломатами та президентом Тайваню.

Цей план породив у керівництві КПК теорію змови. Після кількох звернень солідарності США до острівної республіки, Пекін побоюється тіснішого співробітництва між західними країнами щодо зближення з Тайванем.

Це і є причина з якої, міністр закордонних справ КПК Ван І попередив минулого тижня, що країни, які встановлюють тісніші стосунки з Тайванем, "заплатять високу ціну".

Китайський режим загрожує Брюсселю

Той факт, що члени делегації не дозволили відмовити себе від свого плану, спричинило агресивну реакцію з боку китайського режиму на зустріч депутатів Європарламенту з Цай Інвень. У міністерстві сказали:

"Ми закликаємо ЄС виправити помилку і не надсилати невірні сигнали силам незалежності Тайваню. В іншому випадку відносинам між Китаєм і ЄС буде завдано шкоди".

Попри погрози Пекіна, депутати Європарламенту запевнили Цай, що "ЄС підтримує Тайвань". За останні 30 років Тайвань "увійшов до історії", сказав голова Спеціального комітету Рафаель Глюксманн. Сьогодні країна є "найдинамічнішою, найсильнішою і найосвіченішою демократією в цьому регіоні".

Тайвань — "вирішальний сценарій для ЄС"

Ось чому, — продовжив Глюксманн, — вони прийшли сюди з дуже простим, дуже зрозумілим посланням: Тайвань не самотній. [...] Європа стоїть за вас, поряд з вами, на захист свободи, верховенства закону та людської гідності". За словами Глюксманна, "давно час", щоб ЄС зміцнив співпрацю з Тайванем.

Під прапором "Політика єдиного Китаю" режим у Пекіні намагається представити себе як законний представник Китаю та китайського народу — і прагне використовувати тиск, погрози чи санкції, щоб переконати країни припинити дипломатичні відносини з Тайванем. КПК вже якийсь час успішно працює з ООН та міжнародними організаціями, такими як ВООЗ.

Однак агресивна гегемоністська політика Пекіна в регіоні та у світі, що супроводжується провокаціями та погрозами на адресу острова, також змусила західні країни виявляти все більшу пильність.

Марко Дреосто з групи правих "Ідентичність і демократія", який також є членом делегації, сказав Politico, що Європа має надавати перевагу демократії перед авторитарними режимами. Тайвань є "вирішальним сценарієм" для ЄС.

Перед поїздкою міністр закордонних справ Тайваню Джозеф Ву вже зустрічався із громадськими діячами у п'яти європейських країнах, включаючи секретну зустріч із офіційними особами у Брюсселі. Цей крок також сприйняли в Пекіні з обуренням.

Джерело: The Epoch Times