Субота, Тра 21, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Неправильні дієслова в англійській мові

Четвер, 28 жовтня 2021 року

Мабуть, кожен проходив у школі зазубрювання неправильних дієслів: нудно, довго, безрезультатно. Адже практики після цього було мало, розуміння логіки їх утворення - ще менше.

Ви можете навіть здивуватися: “Є якась логіка?”. Так, насправді всі форми неправильних дієслів можна умовно поділити на кілька груп за певними принципами їх утворення. Розглянемо це в нашій статті.

Навіщо неправильні дієслова і звідки вони взялися?

Якби ми вживали лише одну форму дієслова, було б досить складно зрозуміти, в якому часі відбуваються події. Тому було вирішено: буде інфінітив - перша форма дієслова (V1), для утворення 2-ї (V2) та 3-ї (V3) форми в кінці дієслова додаємо закінчення -ed.

97% дієслів підкорилися, решта 3% мали іноземне походження, тому й закінчувалися так, що не могли слідувати цьому правилу. Вони і сформували групу неправильних дієслів.

Більшість з них вже застаріли, але залишилися й такі, що часто вживаємо та мусимо знати. Розглянемо основні закономірності їх утворення.

4 групи неправильних дієслів

Можливо, це допоможе вам у поступовому ефективному вивченні. За способом утворення, всі неправильні дієслова можна розбити на 4 логічні групи:

  1. Всі три форми однакові - найлегша група, всі ви знаєте такі дієслова:

  1. Коли V2 = V3, а V1 – відрізняється:

  1. Коли V1 = V3, а V2 – відрізняється:

  1. Всі три форми різні:

Останню категорію можна розбити ще й за характером звучання на 2 основні групи:

Як вам допоможе подібний спосіб розбиття? Переходимо до основних способів засвоєння неправильних дієслів, там і зрозумієте!

Дієві інструменти для вивчення

Повернемося до зазубрювання. Чи слід відмовитись від нього повністю? Ні. Це дійсно ефективний спосіб, але тільки у поєднанні з практикою. Вивчили 5 дієслів - виконали декілька вправ, почитали тексти, де зустрічаються їх різні форми, послухали аудіозаписи. У такому випадку, ваші теоретичні знання знаходять застосування й засвоюються остаточно.

Які ще способи можна використовувати?

  • вірші - можете вивчати вже готові чи складати власні. Тут і знадобиться поділ за вимовою, який ми пропонували раніше. Адже це допоможе легше римувати рядки, а так запам’ятовувати набагато легше, ніж зазубрювати все підряд. Недолік такий самий, як і з простим вивченням: без практики метод не діє!
  • групування дієслів за різними ознаками - ми для вас вже їх згрупували, можете брати й поступово вивчати кожну групу;
  • картки - популярний спосіб. Роздрукуйте готові або зробіть власні. Головне - щоб вони були однакові. Можна їх розмістити по всій кімнаті, щоб постійно натикатися на них, або грати з ними у різні ігри з метою засвоєння неправильних форм;
  • перегляд відео - діє як допоміжний інструмент. Дивіться відео з носіями англійської, щоб засвоювати правильну вимову та контекст вживання тих чи інших дієслів.

Обирайте ті способи, які вам до вподоби, міксуйте їх. Але головне - будьте наполегливі у своєму навчанні. Розумійте те, що неправильні дієслова потребують часу й системного підходу. Успіхів!