ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Жіноча термобілизна: історія та різновиди

Велика Епоха

У холодну пору року термобілизна допомагає людині уникнути переохолодження і почуватися комфортно навіть у сильну холоднечу і мороз. Вона випускається для чоловіків та жінок. Жіноча термобілизна стає все більш популярним товаром у магазинах одягу. Багато покупців, оцінивши всі її переваги, із задоволенням носять з пізньої осені до останніх морозних днів.

термобілизна
термобілизна

Коли з'явилася перша термобілизна?

Вважається, що перша білизна, спеціально призначена для захисту тіла від холоду, з'явилася ще за часів Катерини Медічі (16 століття). Якщо сьогодні така білизна користується більшою популярністю серед чоловіків, то тоді її носили переважно жінки. Але незабаром чоловіки теж взяли її на озброєння, зрозумівши практичність.

жіноча термобілизна
жіноча термобілизна

Наприкінці позаминулого століття для виробництва теплої білизни найчастіше використовували вовняний трикотаж. Цей матеріал добре зберігає тепло, до того ж є натуральним і повністю безпечним для шкіри. Але часи змінювалися і з'являлися нові штучні тканини, що вплинуло на виробництво термобілизни. З другої половини минулого століття для її виробництва почали активніше використовувати високоякісні синтетичні матеріали. З них теплу білизну роблять і сьогодні. Хороший приклад — поліестер. Цей матеріал має відмінні експлуатаційні якості, речі з нього добре облягають тіло та не заважають вільно рухатися. Водночас поліестер здатний відводити вологу з поверхні шкіри, що робить цей матеріал ідеальним для виробництва спортивної термобілизни.

темобілизна
темобілизна

Різні види термобілизни

Сьогодні у продажу можна побачити термобілизну кількох видів. Для тих, хто не планує значних фізичних навантажень, добре підійде теплозберігаюча білизна. Вона зберігає тепло біля тіла, таким чином перешкоджаючи його переохолодженню. Тим товстіший матеріал, з якого пошито таку білизну, тим кращими будуть його теплоізолюючі власивості.

термобілизна
термобілизна

Для занять спортом або фізичної праці найкраще вибирати білизну, що поглинає вологу. Піт, що виділяється зі шкіри, буде моментально вбиратися в тканину і поступово випаровуватися, завдяки чому людина комфортно почуватиметься в такій білизні. Вона шиється з синтетики та підходить для спортсменів та любителів активного відпочинку.

Існує також гібридна термобілизна. Це щось середнє між теплозберігаючою і тією, що виводить вологу. Зазвичай має два шари тканини: один служить для збереження тепла, а інший для відведення вологи.