Субота, Гру 4, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Кілька порад по догляду за туями на ділянці

Субота, 23 жовтня 2021 року

Для ефектної прикраси присадибної ділянки відмінно підходять деревця туї. В цілому це невибагливі рослини, які мають вартість зовсім недорого і продаються в горщиках або з комом землі, готові до пересадження у відкритий ґрунт. Хороший вибір молодих деревець ви побачите в інтернет-магазині "Ботанік маркет". Перед покупкою туї та її посадкою прочитайте цю статтю — в ній є корисні рекомендації, що стосуються догляду за цією рослиною на ділянці.

туи

Вибір місця для деревця

Місце для висаджування туї потрібно вибирати тихе, добре захищене від сильного вітру. Добре для цього підійде земля біля суцільної огорожі або ж поруч з живоплотом.

Ґрунт перед посадкою потрібно як слід удобрити. В ідеалі перед цим можна замовити її аналіз, щоб точно дізнатися, яких речовин в ній не вистачає. На добре удобреному ґрунті туя буде швидко рости і розвиватися.

туи

Формування крони

Велика перевага туї як декоративної рослини полягає в тому, що вона добре переносить обрізку. Завдяки цьому ви можете сміливо приступати до формування крони деревця. При цьому потрібно враховувати насамперед площу ділянки і наявність поблизу інших рослин, господарських будівель. Якщо місця мало, то краще формувати конусоподібну крону, час від часу підрізаючи бокові гілки. Якщо цього не робити, то туя буде розростатися вшир. Таке дерево буде мати гарний вигляд на просторій ділянці.

туя

Важливість регулярного поливу і підгодівлі

Туя під час росту витрачає багато вологи, яка просто випаровується в повітря. Тому дерево потрібно регулярно поливати.Не чекайте того, поки ґрунт повністю пересохне і покриється кіркою, адже нестача вологи негативно позначиться на здоров'ї рослини.

Туя також потребує підгодівлі. Це потрібно робити навесні, але тільки після того, як деревце стане старше одного року. До цього віку воно добре зміцніє. Для підгодівлі можна використовувати рідкі мінеральні добрива. Вибирайте ті, які призначаються спеціально для хвойних рослин.

Чи потрібно мульчувати?

Мульчувати землю біля стовбура туї дуже бажано, хоча і не обов'язково. Завдяки мульчі земля і корова система рослини будуть краще захищені від промерзання в холодну пору року. Також мульча допоможе зберегти вологу в ґрунті й уникнути її інтенсивного випаровування жарким літом. Для мульчування найзручніше використовувати солому. Вона дешево коштує і довго не розкладається. Після укладання соломи краще змочити її водою, щоб погіршити і таким чином запобігти її розкидання поривами вітру.

Comments   

загрузка...