Понеділок, Жов 18, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Язик зламаєш - як швидко вивчити англійські слова з важкою вимовою

П'ятниця, 8 жовтня 2021 року

Пам'ятаєте момент з відомого радянського фільму «Джентльмени удачі», коли Трошкін, який маскувався під Доцента, наказав бандитам Косому і Хмирю вивчити кілька сторінок з англо-російського словника? У наступній сцені люди, які, ймовірно, ніколи не бачили іноземних слів, без помилок вимовляють «a pencil», «a table», «a girl». І більшість тих, хто вирішив швидко вивчити англійську мову, представляє все саме так - вони просто візьмуть і заговорять на ньому, як по клацанню пальців. Але в реальності все трохи по-іншому.

английские слова с трудным произношением

 Англійська мова має деяку схожість з українським і російським, але це, скоріше, ускладнює вивчення. Багатьом людям буде ближче момент з іншої знаменитої радянської кінокартини «Де знаходиться нофелет?» - сцена, в якій один з персонажів намагався прочитати англійський напис на футболці, і не зміг правильно вимовити жодного слова. Асоціювати іноземну мову з рідною - це абсолютно нормально. До того ж, це один з методів швидко вивчити англійську. Але саме через це деякі люди допускають безліч помилок на початковому етапі навчання. Щоб запам'ятати якомога більше слів і навчитися правильно вимовляти їх, ви повинні абстрагуватися від російської або української мови, хоч це і непросто.

Щоб швидко освоїти англійську мову, вивчіть правила транскрипції і фонетики.

На сайті Green Forest (https://greenforest.com.ua/) ви дізнаєтеся, що важкі англійські слова діляться на дві групи:

 1. Ті, які утворилися шляхом складання двох простих слів.

 2. Ті, які дуже відрізняються в написанні і прочитанні.

Вивчення складних складених слів - один з кращих способів урізноманітнити словниковий запас. Дану словесну групу можна порівняти з російською матрьошкою - всередині одного великого слова ховається кілька маленьких. Найчастіше переклад збігається зі значенням простих слів, тому їх досить легко запам'ятати. Ось кілька прикладів складних складених слів:

 • wheelchair (wheel + chair) - інвалідна коляска (колеса + стілець);
 • haircut (hair + cut) - стрижка (волосся + різати);
 • dragonfly (dragon + fly) - стрекоза (дракон + літати);
 • quicksand (quick + sand) - сипучий пісок (швидкий + пісок);
 • telltale (tell + tale) - базікало (розповідати + казка).

Якщо ви рішуче налаштовані швидко вивчити англійську мову, значить зовсім скоро зрозумієте, що безліч слів вимовляються зовсім не так, як пишуться. Слід сказати, що ця група слів переважає в англійському, що пояснюється особливою фонетикою.

Існує безліч правил читання голосних, але більшість труднощів виникає з так званими невимовними приголосними. Тому дуже важливо осягнути всі премудрості транскрипції, вивчити спеціальні позначення і як можна частіше тренувати вимову:

 1. Як можна більше читайте, особливо вголос.
 2. Запам'ятовуйте слова за картками.
 3. Практикуйтеся перед дзеркалом.
 4. Складайте пропозиції з вивченими словами.

Comments   

загрузка...