Понеділок, Жов 18, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Чому дітям подобаються фінгерборди

Вівторок, 28 вересня 2021 року

Фінгерборд – це зменшена копія класичного скейтборда, за розмірами він ідеально підходить для пальчиків. Перекласти можна саме як «дошка для пальців». Цікаво, що придумали таку забавку ще в 1960 році, однак за призначенням вона почали використовуватися далеко не одразу. Спочатку це був брелок, потім він поступово став частиною культури скейтбордингу.

Конструкція фингерборду

Фінгерборди – це дійсно копії звичних скейтбордів. Їхня основа – це дека, котра має справжнє покриття. Для забезпечення переміщення є колеса на підшипниках і повноцінна підвіска. Для зменшення впливу на металеві елементи між декою та підвіскою присутня прокладка.

Для створення виробів застосовують всього 2 типи матеріалів – пластик і дерево. Пластикові фінгерборди використовують початківці, а досвідчені надають перевагу дерев’яним конструкціям. Останні більш надійні та довговічні. Розмір деки може коливатися в межах 25–35 мм. Довжина – 90–115 мм.

Випускаються дошки великою кількістю виробників, причому не можна сказати, що іноземні значно кращі, ніж вітчизняні. Головне – мати на увазі, що дерев’яні більше підходять для виконання тих чи інших трюків на професійному рівні.

Покриття у вигляді шкурки не повинно бути слизьким. В іншому випадку комфортне та швидкісне катання неможливе. Існують 2 види покриття: неопренове та наждачний папір. Перший варіант використовується в професійних дерев’яних дошках. Матеріал приємний на дотик, міцний, не витирається. Наждачний папір – це не найкращий варіант, однак найдешевший. Поверхня шершава, жорстка, але вона швидко стирається, не підходить для виконання трюків.

Головна особливість такої зменшеної копії дошки полягає в тому, що при заняттях на ній неможливо травмуватися, отже, тренуватися може хто завгодно, практично в будь-якому місці. Фінгербордом особливо захоплюються підлітки.

Фінгерборди

Які вибрати колеса

Важливий елемент фингерборда – це колеса. Вони, як і інші компоненти, можуть бути виготовлені з різних матеріалів, здебільшого з пластику та поліуретану. Пластикові найпростіші, це бюджетний варіант, вони не оснащуються підшипниками, тому зазвичай недовговічні, дуже шумлять. Варто пам’ятати, що при сильних стрибках такі колеса можуть зламатися.

Поліуретанові витриваліші, сучасні, міцні. Вони при швидкій їзді не деформуються, навіть коли відбуваються сильні удари. Обидва варіанти коліс можна придбати окремо, вони є вітчизняного та іноземного виробництва.

Фінгерборди

Особливості підвіски

Один із найважливіших компонентів кожного фингерборду, як і великого скейтборду, – це підвіска. Від її якісних характеристик залежить зручність експлуатації та можливість виконувати ті чи інші трюки. Підвіска складається з таких компонентів:

  • платформи;
  • основного болта;
  • амортизаторів. Бувають легкими, важкими, середніми. Класифікація демонструє, яке навантаження вони можуть витримувати;
  • прокладок;
  • болтів та гайок для кріплення.

У разі пошкодження будь-якого компонента його можна замінити (комплектуючі зазвичай є в наявності). Однак для отримання надійного фингерборду варто обирати деталі одного виробника.

Де та як кататись на фингерборді

Немає ніяких особливостей у катанні на фингерборді, єдине – це те, що простір буде обмежений. Варто зазначити, що таку іграшку навіть іноді використовують для того, щоб продемонструвати ту чи іншу вправу, котру необхідно освоїти на звичайному борді.

Закрутити пальцями маленьку дошку простіше, аніж велику, тому трюки, котрі вдається виконувати з міні-копією, дійсно вражають та дивують. Однак для цього необхідна майстерність. Особливим рівнем вважається вміння не просто виконати якийсь трюк, а назвати його, описати та зробити чисто.

Катання на фингерборді відбувається на будь-якому місці, де тільки можливо. Однакі існують також цілі комплекси, невеликі кейт-парки, котрі допомагають вдосконалювати свою майстерність.

Comments   

загрузка...