ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Без досвіду роботи: як писати резюме правильно?

Велика Епоха

Якщо вам всього двадцять, а потрібно стаж роботи від десяти років відразу після університету, то навряд чи ви зможете спрацюватися з цим роботодавцем. Насправді відсутність досвіду в конкретній сфері може і не впливати на ваше працевлаштування. Головне — розуміти: без цього досвіду ви не можете займати високі посади, а накопичувати знання — можна.

Резюме молодих і перспективних: про що писати студентам?

У будь-якому випадку потрібно починати написання резюме з класичних блоків. Серед них заголовок, мета пошуку роботи, можна в одному реченні описати себе. Наприклад, популярна робота у Дрогобичі представлена попитом на автомеханіків. Тоді студент, який тільки-но закінчив інститут за цією професією, може написати про свої навички та знайти проблему за півгодини.

Без досвіду роботи: як писати резюме правильно?

Чим можна замінити досвід?

Важливість цього пункту в біографії не зменшується. Але після навчання можна вказувати й іншу суміжну інформацію. Наприклад, це може бути:

  • переддипломна практика;
  • участь у волонтерських проєктах;
  • наукова діяльність в певних напрямках;
  • особисті проєкти.

Нагороди та досягнення можуть підкріплювати той матеріал, який ви надаєте замість досвіду.

резюме
резюме

Зміна напрямку роботи: що писати в резюме іншим?

Якщо ви вирішили змінити професію і вектор своєї кар'єри в іншому напрямку, але не маєте потрібного досвіду, рішення теж є. Наприклад, обов'язково потрібно вказати в резюме:

  • всі місця роботи з посадами, які там займали;
  • обов'язки, які можуть повторюватися на новому місці;
  • додаткова відповідальність (наприклад, адміністратор може володіти вмінням працювати в програмах планування);
  • досягнення і нагороди під час роботи.

Можна вказувати проходження тренінгів, майстер-класів та курсу вебінарів. Це як мінімум покаже ваше прагнення до отримання нових знань. Сьогодні hard skills (тобто професійні навички) вже не мають пріоритетного значення, але якщо ви впевнені у власних силах, можете писати й про них. А вимоги до вакансій для більш детального складання резюме можна подивитися в оголошеннях на OLX Робота.