ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Розбираємося в умовах вибору теплої підлоги під ламінат

Велика Епоха

Ламінована дошка — популярне покриття для підлоги, головні переваги якого — естетичний зовнішній вигляд, хороші експлуатаційні характеристики та невисока ціна. При цьому деякі споживачі категорично не бажають його використовувати, вважаючи, що ламінат — не натуральний матеріал. Адже в ньому, на їхню думку, немає справжнього дерева.

лиминат
лиминат

І це формально дійсно так, тому що в якості основного шару використовується не масив, а деревоволокнисті плити. З іншого боку, її виготовляють шляхом переробки під високими тиском і температурою з натуральної деревини. І з собою вона взяла як гідності, так і недоліки такого природного матеріалу.

ламінат
ламінат

Особливо це проявляється при впливі високих температур — ламінат починає розсихатися, деформуватися, втрачати свій привабливий вигляд. Що ж виходить, під нього не можна укладати теплу підлогу? Зовсім ні, можна! Але при цьому необхідно не забувати про важливі умови використання та правила вибору обігріву. Про них ми розповімо далі.

ламінат
ламінат

Головне правило використання теплої підлоги під ламінат

Перш за все необхідно розуміти, що ламінована дошка практично на 90% — продукт переробки натуральної деревини. На відміну від керамічної плитки або керамограніта високі температури несприятливо впливають на матеріал. Щоб підлогове покриття не розсохлося і не деформувалося, важливо підтримувати при укладанні під нього теплої підлоги температуру нагрівальних елементів не вище 27-28 ° C в місцях контакту з ламінатом.

підлога ламінат
підлога ламінат

Сьогодні на упаковці більшості продуктів від відомих виробників вказана температура, яку може витримувати покриття підлоги. Перед покупкою варто звернути увагу на цей показник, якщо планується укласти під ламінат теплу підлогу.


підлога
підлога

Який вид теплої підлоги вибрати?

Фахівці компаній, що займаються обігрівом статі, наприклад, Діамантпол, знають основні правила вибору теплої підлоги під ламінат:


таблиця
таблиця

Під ламінат можна укласти ІК-плівку, що гріє резистивний кабель, алюмінієві мати.

У разі проведення капітального ремонту монтаж кабелю в стяжку — оптимальний варіант.

Коли завершена підготовка чорнової підлоги, і більше не передбачається ніяких великих ремонтних робіт, слід зупинитися на алюмінієвих матах.

При невисоких стелях, небажанні або неможливості підвищити рівень підлоги варто зробити вибір на користь алюмінієвих матів або ІК-плівки.