Вівторок, Жов 19, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Що таке сінус-ліфтинг?

Неділя, 12 вересня 2021 року

Сінус-ліфтинг - це процедура, яка полегшує встановити зубні імплантати у Вашій ротовій порожнині. В основному, процес безболісний, але неприємний. Дана операція допомагає збільшити кількість кістки, додаючи кістку в просторі між корінними зубами та премолярами. Мембрану пазухи “піднімають” до верху задля того, щоб звільнити місце для кістки. Зазвичай, цією процедурою займаються висококваліфіковані стоматологічні спеціалісти та щелепно-лицьовий хірург.

сінус-ліфтинг

Що відбувається перед процедурою?

Сінус-ліфтинг - це трансплантація кістки. Для початку лікар визначає звідки взяти кістку для майбутньої операції. Найпоширеніші кістки, які використовуються під час операції:

 • кістка з Вашого тіла, зазвичай, береться з рота або тіла
 • кістка з трупа
 • кістка від корови

Після визначення джерела кістки, хірург зробить знімок Вашої щелепи й уважно вивчає її анатомію. Будуть проведені точні вимірювання та оцінювання стану щелепи та пазухи. Після того, як Ви з лікарем узгодили всі питання, можна починати підготовку до операції.

Як проходить процедура сінус-ліфтингу?

Існують різні способи проведення сінус-ліфтингу. Для початку хірург розрізає тканину ясен. Через те що тканина підіймається, вона оголює кістку знизу. Задля майбутнього імплантата, спеціаліст вирізає коло в кістці. Хірург заповнює отвір кістковим імплантатом та зашиває розріз. Техніка, якою користується Ваш лікар може бути різною, обговорюйте це обов’язково перед проведенням операції.

зубні імпланти

Як зрозуміти чи потрібен сінус-ліфтинг?

Наш організм подає сигнали, що кістка більше не потрібна для передачі поживних речовин та підтримки, і в такому випадку кісткова тканина поступово розсмоктується. Сінус-ліфтинг може знадобитися через такі причини як:

 • доволі поширеною причиною є менша кількість та якість Ваших кісток у задній частині верхньої щелепи. Саме тому хірурги пропонують процедуру сінус-ліфтингу для підтримки зубних імплантатів.
 • гайморова пазуха розташована близько до верхньої щелепи. Розміри пазухи може змінюватися з віком.
 • хвороби ясен, які зумовлюють втрату кісткової тканини.
 • зуби, які втрачені протягом тривалого часу. Якщо зуб відсутній довгий час, кістка стає меншою, адже поглинається організмом і не може підтримувати імплантат.
 • травма обличчя
 • травма щелепи
 • дефіцит кісток, який з’являється через видалення зуба, пухлини.

Можливі ускладнення після операції

 • Відторгнення трансплантата
 • Поява рубців
 • Пошкодження тканин
 • Інфекція
 • Симптоми гаймориту

Існує також ризик збільшення пазухи через те що оболонка проколота. В такому випадку хірург призупиняє процедуру сінус-ліфтингу, для того, щоб дозволити мембрані заживати. Після відновлення мембрани (зазвичай це кілька місяців) лікар може продовжити сінус-ліфтинг. Після загоєння ризик того що вона знову порветься зводиться практично до мінімуму, адже мембрана стає більш міцною. Всі види хірургічних втручань в організм людини несуть ризик інфікування, але при сінус-ліфтингу це майже неможливо. Іноді трансплантат не об’єднується з наявною кісткою і в такому випадку не розвивається кровопостачання. Це збільшує ризик псування імплантату, адже після встановлення дуже важливо, щоб нові кісткові клітини зростали на стовпі імплантату та навколо нього. Але це може статися лише якщо імплантати не вставлені в здорову кістку. Зазвичай, процедуру сінус-ліфтингу можна повторити, якщо трансплантат вийшов з ладу.

стаматолог

Відновлення після процедури сінус-ліфтингу

Для того, щоб нова кістка об’єдналася з кісткою пазухи потрібно близько 3-6 місяців. Після операції Ви можете відчувати дискомфорт, набряк, кровотечу з носа та рота, але це нормально. Для зупинення кровотечі Вам знадобиться марлева подушечка, яку треба прикусити приблизно на пів години. Протягом цього часу замініть марлеву подушку, кровотеча буде сповільнюватися. Нормальним є поява синців біля місця операції. Щоб полегшити біль та набряк, підготуйте знеболююче. Лід також допомагає зменшити біль протягом перших двох днів після сінус-ліфтингу. Зазвичай, для уникнення інфекції хірург призначає антибіотики та ополіскувач. Повернутися до повсякденного життя Ви зможете після 3-х днів.

Протягом першого тижня важливо ретельно доглядати за зубами, Ви не зможете чистити зуби або користуватися зубною ниткою. Тому потрібно вибирати м’яку їжу, жуйте на протилежній від операції стороні. Вживання жорсткої їжі може викликати подразнення навколо кісткового трансплантата. Протягом перших днів уникайте вживання гарячого чаю або кави.

Уникайте сильного чхання та продування носа. Якщо така проблема є, зверніться до лікаря, він призначить спрей для носа або протизапальний засіб. Не рекомендується займатися спортом протягом тижня.

Через 7-14 днів після операції хірург видалить шви та переконається, що область загоюється належним чином.

Переваги сінус-ліфтингу

 • Щільність кісткової тканини зростає для пацієнтів, у яких захворювання ясен, генетика або втрата зубів
 • Висока ймовірність успішної установки імплантатів
 • Відновлення кісткової тканини після пародонтозу
 • Покращення зовнішнього вигляду пацієнта після операції, через додавання кістки до верхньої щелепи.

Що можна їсти після процедури сінус-ліфтингу?

Для запобігання ускладнень і комфортного самопочуття пацієнта та нормального відновлення кісткової тканини важливо правильно приймати їжу. Зазвичай, протягом перших 24 годин це прозора та повноцінна рідина. Наприклад, прозорі соки, супи, коктейлі, смузі, йогурт, пудинги, вода. Протягом наступних 3 днів треба вживати м’яку їжу. До неї відносяться локшина, яйця, фарш, курятина, запечена риба тощо. Їжа не повинна дратувати слизову оболонку ротової порожнини, не потрібно обирати їжу, яка потребує значних жувальних навантажень, адже вони можуть посилити біль та набряк. Слід відмовитися від кави, міцного чорного чаю, алкогольних напоїв, куріння. Перераховані напої та сигарети особливо важливо виключити з раціону у перші 2-3 дні. Це зумовлюється тим, що у післяопераційний період починається запальна реакція, і не потрібно створювати додаткові навантаження на кровоносні судини. Також потрібно виключити з раціону гострі, пряні страви, газовані напої. Потім звичайна дієта, яка узгоджується з лікарем. Після зникнення набряку та зняття швів, раціон можна урізноманітнити. Не слід приймати тверді продукти, наприклад, горіхи, моркву. Краще віддавати перевагу теплій та не гострій їжі, замість обробки блендером, можна нарізати м’ясо маленькими шматочками. Овочі краще тушити або готувати на пару, щоб вони були м’якими та їх було легко пережовувати.

Comments   

загрузка...