Середа, Тра 25, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Для чого рослині потрібне молібден добриво?

Неділя, 29 серпня 2021 року

Потреба рослин у мікроелементах невелика, але якраз їх вплив на ріст та розвиток культури дуже значний, адже позначається не лише на врожайності, можливості протистояти негативним зовнішнім факторам, але й на якості отриманого врожаю.

растения

Кожний мікроелемент окремо чи у комплексі бере участь у тих чи інших життєво важливих для культури процесах. Наприклад, молібден входить до складу ферментів, впливає на процес утворення пилку під час цвітіння. Він зменшує вміст нітратів в тканині, включаючи в такі азотовмісні сполуки, як білки, здебільшого, не нітратний, а нітритний азот. Окрім цього, молібден переважно накопичується в молодих зростаючих органах, входить до складу ферментів, що регулюють азотний обмін в рослинах, бере участь в синтезі нуклеїнових кислот (РНК і ДНК) і вітамінів, регулює фотосинтез і дихання.

Особливо важливу роль цей елемент відіграє для бобових культур, оскільки являється каталізатором фіксації азоту з повітря бульбочкових бактерій. Завдяки цьому, на поверхні кореневої системи накопичується його достатній запас. Позитивний вплив молібдену не обмежується бобовими культурами. Він позитивно впливає й на томати, цукровий буряк, льон, кольорову капусту, гірчицю та ін. Під впливом цього мікроелементу підвищується якість продукції, збільшується вміст білка в зерні, вітамінів і цукрів в овочах.

Нестача одного чи двох мікроелементів може викликати «ланцюгову реакцію», а це неодмінно позначиться негативно на кінцевому результаті праці аграріїв. Тому необхідно коригувати їх баланс, практикуючи обробку насіння спеціальними препаратами, що містять мікроелементні речовини, а також позакореневе підживлення протягом вегетації. Стосовно вказаного елементу в органічному землеробстві доцільно вносити молібден добриво, наприклад, ОМД «ДоброДІЙ Молібден Плюс» від науково-виробничої компанії ТОВ «Майбутнє Будуємо Разом».

Чому серед інших препаратів, як в органічному, так і в традиційному землеробстві рекомендовано застосовувати таке молібден добриво, як «ДоброДІЙ Молібден Плюс»?

Все просто. Цей препарат є органо-мінеральним універсальним композиційним добривом з підвищеним вмістом молібдену для активізації симбіотичної азотфіксації бобових культур і росту синтезу протеїнів, застосовується для позакореневого підживлення сільськогосподарських культур. Має наявний сертифікат «Органік Стандарт».

Складова характеристика – досить насичена, включаючи наявність у добриві азоту, калію, заліза, магнію, міді, цинку, марганцю, кобальту, гумінових і фульвових кислот, регуляторів росту, мікроелементів хелатованих карбоновими кислотами і, звісно, такого елементу, як молібдену.

лук

Серед основних переваг цього добрива, можна зазначити наступні:

  • підвищує ефективність фотосинтезу;
  • збільшує вміст протеїну і якість продукції;
  • сприяє утворенню бульбочкових бактерій;
  • впливає на окислювально-відновні процеси, що проходять в рослині.

Молібден добриво від ТМ «ДоброДІЙ» – завжди очікувано гарний результат.