Субота, Тра 21, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Спеції для HoReCa: види, якість, особливості вибору

Понеділок, 26 липня 2021 року

Спеції та прянощі – один з основних інгредієнтів більшості перших та других страв і навіть деяких десертів та напоїв. Як правильно обрати спеції? Яких видів вони бувають? Чи варто використовувати готові суміші приправ для плову, супів, курки, м’яса, чи потрібно компонувати всі прянощі перед приготуванням страви? Дамо максимально вичерпну відповідь на це запитання, а також зупинимося на якості такої продукції, адже вона грає першочергову роль як для смаку страви, так і для здоров’я тих людей, які їх споживають. Грає роль і вибір магазину спецій: далі ми пояснимо, чому.

Спеції та прянощі

Види спецій

У магазинах спецій і приправ пропонують широкий асортимент продукції, в тому числі:

 • сушені трави: петрушка, кріп, майоран, орегано, базилік та ін.;
 • для приготування перших страв: супів, борщів;
 • для приготування других страв: до м’яса, риби, плову, шашлику, стейків, курки, яловичини, свинини;
 • перці: чорний, червоний (паприка та чилі), духмяний, білий, рожевий та ін.;
 • гостро-пряні: вірменська, грузинська, кавказька, азербайджанська;
 • до овочів та ін.

Тож, як бачите, зараз можна купити прянощі як окремо, так і різноманітні суміші. Для закладів громадського харчування краще надавати перевагу купівлі продукції, у складі якої нема солі, адже професійні повари самостійно визначають співвідношення солі та спецій. І, звичайно ж, грає роль якість продукції та її виробник, про що й поговоримо детальніше.

Спеції та прянощі

Якість та особливості вибору спецій у магазині

Дуже важливо обрати хорошого, відповідального виробника або інтернет-магазин спецій, який може запропонувати високоякісну продукцію для HoReCa. Прянощі для м’яса, риби, супів, соусів та інших страв повинні проходити контроль якості та відповідати вимогам харчової безпеки, а також міжнародним стандартам якості. Це дуже важливо, адже якщо ви власник закладу громадського харчування, то повинні відповідати за якість страв, які пропонуєте клієнтам.

Що передбачає багаторівневий ступінь очищення приправ? В першу чергу, це:

 • ретельна перевірка сировини;
 • очистка від мінеральних домішок, залишків сміття, пластмаси та скла;
 • магнітна очистка від домішок металевого походження;
 • сепарація приправ від комах та пилу;
 • фільтрація від стебел та інших органічних домішок;
 • мікробіологічний контроль.

Чому у приправах може бути стільки домішок та сміття? Вони можуть потрапити до приправ під час транспортування, адже більшість спецій та прянощів, як ви можете здогадатися, експортується з інших країн – Грузії, Індонезії, Єгипту, Індії, Китаю, В’єтнаму, Бразилії, Ірану та інших країн. А уже українські компанії, такі як ТМ «Любисток», дбають про ретельну багаторівневу фільтрацію, роблять різноманітні суміші спецій, запаковують їх у різні види тари для оптового та роздрібного продажу. У таких виробників є й інтернет-магазини спецій, прянощів і приправ для максимальної зручності замовлення.

Тому вам потрібно розуміти, що здоров’я клієнтів має бути на першому місці, і варто обирати найбільш якісну продукцію від перевірених виробників, які багато років успішно працюють на ринку.