Субота, Тра 21, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

5 переваг короткого посилання

Субота, 10 липня 2021 року

Посилання в сучасному Інтернеті — це нитки, що пов'язують сторінки як одного, так і різних ресурсів, між собою та допомагають користувачеві зібрати цілісну картину щодо предмета, який його цікавить, явища або процесу. І дійсно, набагато простіше залишити посилання на сторінку, на якій питання описано більш детально, ніж дублювати весь обсяг інформації. Тим паче якщо мова йде про пости у соціальних мережах, які люблять обмежувати кількість символів.

Скоротити посилання

Проте існує у сучасних посилань один головний недолік — їх довжина. Часто лінк, залишений на сторінку, яка не належить до кістяка сайту, може мати досить великий розмір, а чим більше рівень вкладеності сторінки — тим більше довжина цього URL. Найбільший головний біль це спричиняє блогерам і фахівцям з реклами. Саме для того, щоб полегшити їх страждання і привести довгі посилання до охайного вигляду, були створені сервіси скорочених URL. Скоротити посилання дуже просто: в спеціальне поле вставляється ваш довгий URL, а на виході виходить гарне, коротке посилання.

сайт

Розглянемо п'ять основних переваг при використанні скорочених посилань:

1. Краса URL — важливий компонент рекламної кампанії. У ході останньої часто використовуються різні UTM-мітки, які допомагають маркетологам відстежувати ефективність їх кампаній, джерела трафіку і т.д. Подібні посилання виглядають не естетично, а кінцевого користувача можуть відштовхувати.

2. Зручність у використанні скорочених УРЛ. Цей аспект часто стосується сфери ділового спілкування, коли довге посилання, відправлена партнеру, колезі або іншому співрозмовнику, може виглядати в чатах або листах недоречно.

3. Конвертація URL в латиницю. Якщо в адресі кінцевого сайту присутня кирилиця, є ризик, що при розміщенні URL буде спотворений. Це може відбуватися як через некоректне відпрацювання самого сайту, так і через конвертацію домену в punycode, після чого URL почне виглядати «криво».

4. Можливість вести власну аналітику. Здебільшого сервіси скорочення посилань пропонують вбудовані інструменти аналітики та відстеження переходів за скороченим посиланням. Часто для цього необхідно лише додати знак "плюс" в кінці короткого посилання.

5. Комфорт у вербальної передачі посилання. Короткий лінк набагато легше сприйняти на слух, ніж повну адресу сторінки, тим більше якщо в такому присутні UTM-мітки. Це значно спрощує передачу інформації на ділових зустрічах, семінарах або конференціях.

І це далеко не весь перелік переваг використання коротких посилань перед довгими. Але кінцевому користувачеві необхідно завжди підходити з розумом до переходу по такому URL, оскільки це улюблений інструмент для шахраїв.