Середа, Тра 25, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Доцільність реконструкції трансформаторної підстанції

Четвер, 1 липня 2021 року

Експлуатація застарілого обладнання вимагає проведення модернізації, коли неможливо поміняти його на нове. Будівництво нової ТП вважається економічно невигідним заходом, так як вимагає наявності вільної площі і значних грошових вкладень.

трансформаторна підстанція
Компанія «ЕДС-Інжинірінг» виконує роботи по реконструкції діючих трансформаторних підстанцій на территорії всієї України, термін служби яких добігає кінця. Це дає можливість збільшити потужність ТП, зробити її надійніше. Справність підстанцій впливає на якість розподілу електричної енергії між споживачами, підключеними до неї.

Види підстанцій

Трансформаторна станція - що це, для чого вона потрібна і які її типи?Трансформаторні станції використовуються скрізь, де електроенергія передається від мережі до кінцевого споживача. Це енергопідстанція, де розподіляється та розподіляється електроенергія. Це стосується різних рівнів напруги.

Трансформаторна станція включає:

 • трансформатор,
 • розподільні пристрої середньої напруги,
 • розподільний пристрій низької напруги,
 • допоміжні пристрої (залежно від конструкції станції).

Трансформатор - це пристрій, що дозволяє змінювати змінну напругу з вищої на нижчу або навпаки. Електроенергія змінного струму передається шляхом індукції від однієї електричної ланцюга до іншої, зберігаючи вихідну частоту (виняток становить лише ізоляційний трансформатор). Електричний розподільний щит, навпаки, забезпечує безпечне підключення, переривання та розділення електричних ланцюгів. Трансформаторна станція може живитися або від кабельної або повітряної лінії.

Види трансформаторних станцій поділяються на:
Полюсні трансформаторні станції для розташування в середені приміщень і контейнерні (мобільні) для зовнішнього або внутрішнього транспортування. Полюсні трансформаторні станції в основному використовуються для постачання сільських споживачів з підвісної або кабельної мережі. Вони встановлюються на правильно підготовлені бетонні або залізобетонні колони. Криті трансформаторні станції відрізняються від попереднього типу тим, що розташовані всередині будівель: житлових, адміністративних або службових. Вони підготовлені відповідно до вимог будівлі і розташовані в спеціально підготовлених для цього приміщеннях.

Контейнерні станції можна вважати комплектним електрообладнанням. Всередині є всі елементи електростанції, такі як трансформатор, розподільний пристрій, вимірювальні системи, внутрішні установки тощо. Контейнерні станції можна додатково розділити за послугами на зовнішній та внутрішній коридор обслуговування. Мобільні станції, як випливає з назви, дозволяють легко переносити їх з місця на місце, транспортувати та використовувати в будь-якому обраному місці. Вони оснащені всіма електричними приладами як стандартна трансформаторна станція, але додатково вони оснащені елементами, що полегшують її транспортування.

трансформаторна підстанція

Переваги реконструкції ТП

Першочерговою метою трансформаторної станції є виконання двох завдань. Перший - це зміна напруги, а другий - розподіл електроенергії для її доставки кінцевому споживачеві. Ці завдання нерозривно пов'язані із способом виробництва електроенергії та її передачею та рівнем напруги, необхідним для живлення пристроїв у кінцевих споживачів. Наступні пункти містять етапи, на яких електроенергія надходить до споживачів, і роль трансформаторної станції в цьому процесі.

Електроенергія, що виробляється на електростанціях, через великі відстані направляється споживачам із використанням мереж найвищої (220-400 кВ) та високої напруги (110кВ). Потім, завдяки використанню трансформаторних станцій, напруга знижується до середньої напруги (від 10 до 30 кВ), яка використовується в місцевих розподільчих лініях або споживачами для безпосереднього постачання на підприємства.На завершальній фазі із застосуванням трансформаторних станцій напруга знижується до низької напруги, після чого електроенергія надходить безпосередньо кінцевим споживачам.

Вигоду від реконструкції діючих трансформаторних підстанцій складно переоцінити. Заміна старого обладнання дає можливість при мінімумі витрат збільшити продуктивність більшості систем:

 • сприяє безперебійному електропостачанню споживачів незалежно від їх категорії;
 • дозволяє підключення додаткових споживачів енергії;
 • дає можливість комплексно автоматизувати системи релейного автоматики, захисної системи
 • Покращити якість обліку комерційних енерговитрат, моніторингу, діагностики та оцінці справності обладнання.

Модернізація проводиться по попередньо складеної проектної документації. Компанія "ЕДС" схильна до впровадження інноваційних рішень, що дозволяє зменшити рівень експлуатаційних витрат. По завершенню проведення реконструкції умови праці працівників стають більш комфортними і безпечними. Ми впроваджуємо сучасне обладнання відповідно до чинних нормативних законодавством.

Розробка проектної документації

Як уже зазначалося, основним місцем застосування трансформаторних станцій є національна енергосистема. Однак завдяки своїм функціям вони також використовуються на:

 • промислових заводах та підприємствах,
 • єлектростанціях ВДЕ,
 • гірничих комбінатах,
 • на будівельних майданчиках,
 • залізничні та трамвайні станції.

Будівництво трансформаторних станцій - це послуга, яку ми пропонуємо переважно підприємствам, заводам та іншим великим структурам, які споживають велику кількість енергії з мережі. Трансформаторні станції беруть енергію з кабельних або повітряних ліній і розподіляють енергію таким чином, що її споживання не створює додаткових витрат, наскільки це можливо. Така інвестиція особливо рекомендується для підприємств, які цінують безперебійну роботу та великі заощадження. Будівництво трафостанції забезпечує постійну передачу електроенергії, завдяки чому виробництво може тривати без несподіваних простоїв.

Ціни на електроенергію постійно зростають, що піддає споживачів додатковим витратам. Це стосується не лише окремих домогосподарств, а й цілих заводів, де споживання електроенергії особливо велике. У їхньому випадку будівництво трансформаторної станції, безумовно, виявиться вигідною інвестицією, яка ефективно зменшить кількість грошей, витрачених на живлення об’єктів.

Будівництво трансформаторних станцій є джерелом економії для будь-якого підприємства, яке використовує понад 350 МВт / год електроенергії на рік. Трансформаторна станція розподіляє електроенергію на різних рівнях напруги, що дозволяє заводам перейти на електропостачання з електромережі середньої напруги. Завдяки цьому будівництво трансформаторних станцій дає змогу зменшити витрати, пов'язані зі споживанням електроенергії - і навіть на 50%, забезпечуючи при цьому нижче споживання інфраструктури та безперебійну роботу виробничих ліній.

Домовтеся про безкоштовну консультацію з нашим інженером, і ми представимо можливості реалізації інвестицій на вашому обєкті, тобто:
Ми підберемо енергетичне рішення, індивідуально адаптоване до профілю вашої компанії

 • Ми визначимо розмір інвестиції;
 • Ми визначимо час проектних та будівельних робіт;
 • Ми представимо можливості економії, які можна отримати;
 • Ми комплексно виконаємо проектні роботи в найкоротші терміни за графіком;
 • Ми надамо гарантію та сервісне обслуговування.
трансформаторна підстанція

Реконструкція трансформаторної підстанції проводиться по індивідуально складеної проектної документації, в якій враховується схема з'єднань, тип оснащення. Планування залежить від навантаження, кліматичного чинника і інших аспектів.

Фахівці компанії «ЕДС-Інжиніринг» оперативно виконають реконструкцію об'єкта незалежно від потужності і складності поставленого завдання.