Субота, Тра 21, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Що потрібно знати замовляючи розробку сайту

Неділя, 27 червня 2021 року

Сьогодні розробка сайтів в Україні — популярна послуга, яку пропонує безліч вебстудій та індивідуальних розробників. Дізнаймося, з яких етапів складається створення сучасного вебресурсу в солідній компанії, яка з успіхом реалізувала не один подібний проєкт.

сайт

Визначення мети проєкту і виду сайту

Як відомо, правильно поставлене завдання — запорука успіху будь-якого проєкту. Важливо визначитися, з якою метою створюється сайт, ретельно проаналізувати нішу і конкурентів, грамотно зібрати семантичне ядро. Також необхідно вибрати найбільш відповідний по призначенню і функціональності вид вебресурсу. Наприклад, комусь буде цілком достатньо сайту-візитки. Іншим варто зупинитися на форматі Landing Page, щоб презентувати й розкрутити якийсь конкретний товар або послугу. А для ведення успішної онлайн торгівлі не обійтися без функціонального інтернет-магазину — зручного й ефективного інструменту для бізнесу в Інтернеті.
створення сайту

Створення технічного завдання для розробки сайту

За аналогією з будівельною галуззю складання технічного завдання можна порівняти з розробкою проєкту зведення будівлі або споруди. Робота по створенню майбутнього сайту ведеться саме на його основі. Тому грамотно складене ТЗ — це як надійний фундамент, на якому реалізуються всі інші етапи розробки вебресурсу. Документ визначає цілі, структуру, характеристики проєкту і методи вирішення поставлених завдань. При цьому важливо створити його так, щоб виключити двозначність будь-яких визначень і тлумачень.


створення сайту

Прототип сайту

Стадія складання прототипу сайту (проєкту інтерфейсу) і надання готового рішення на затвердження замовнику допомагає йому побачити «в дії» та оцінити майбутній вебресурс: його структуру, головні елементи, ознайомитися з розставленими акцентами. Наприклад, можна побачити, як користувачі сайту будуть оформляти замовлення в інтернет-магазині, або здійснювати сортування товару за різними категоріями.

макет
Створення макетів дизайну сторінок сайту

На основі технічного завдання і прототипів розробляються макети дизайну сторінок сайту. Від їх унікальності та професіоналізму виконавців залежать візуальне сприйняття ресурсу і зручність користування сайтом. Головна і типові сторінки (наприклад, каталог товару, блог, новини тощо) мають свій дизайн. Фактично для кожної сторінки створюється окремий графічний файл, що складається з різних шарів, які утворюють загальний малюнок. Замовник в процесі узгодження може внести невеликі зміни в запропоновані макети.

шаблон сайту

Верстка шаблону

Після затвердження вебдизайну відбувається «нарізка» графічного зображення на окремі картинки. З них надалі складають HTML-сторінку. В результаті верстки отриманий код можна переглядати у звичайному браузері. Далі з готовими HTML-файлами, які надалі можна використовувати як шаблони, працює програміст. Можна самостійно запрограмувати новий «движок» або скористатися готовими CMS — системами управління вебресурсом. В такому випадку дизайн-макети необхідно інтегрувати в CMS і налаштувати її роботу.

сайт

Базове наповнення контентом

Розміщується необхідна текстова та графічна інформація. Весь контент і фотографії, які може надати замовник, а до написання SEO-оптимізованих текстів, які потрібні для просування сайту залучаються професійні копірайтери. Також фахівці студії можуть розробити різні елементи ресурсу, наприклад, банери тощо.

тестування

Тестування проєкту

Перевірка роботи сайту та функціонування його елементів триває до повного усунення можливих помилок. Також аналізується зручність користування ресурсом його потенційними відвідувачами.


Здача проєкту

Замовник приймає роботу і при позитивному рішенні підписує з виконавцем відповідний акт. Представник замовника проходить навчання роботі з адміністраторською зоною вебресурсу.

* Коментар: редакція не несе відповідальності за зміст і думки, викладені в статтях зі знаком Ⓟ.