Четвер, Чер 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Різні методики тестування на COVID-19

Четвер, 10 червня 2021 року

Пандемія коронавірусу триває, і кожен день в Україні виявляють нових хворих. Для цього використовуються спеціальні тести. В цей час медики використовують кілька різних методик тестування, кожна з яких має свої характерні особливості.

тест на ковид

Де в Україні можна пройти тест на коронавірус

В різних регіонах країни працюють діагностичні центри, в яких і можна пройти тести на коронавірус. У західних областях є багато відділень "МеДіС". У кожному з цих діагностичних центрів ви зможете пройти тест на COVID-19 за допомогою одного з методів. Якщо ви відвідаєте сайт цього діагностичного центру і введете в пошуку слово "момент аналіз" (саме українською мовою), то у видачі зможете побачити і інші аналізи, які можна здати в "МеДіС". Дізнатися про вартість аналізів і записатися на них можна на тому ж сайті.

Види аналізів

Особливо високою чутливістю відрізняється тест ПЛР. Тому з його допомогою можна виявити у пацієнта небезпечний вірус ще до того, як з'являться перші відчутні симптоми захворювання. Правда, жоден із сучасних тестів, в тому числі і ПЛР, не володіє стовідсотковою чутливістю, тому іноді трапляється так, що тестування дає помилкові результати.

тест COVID-19

Для того, щоб виконати аналіз ІФА, необхідна венозна кров пацієнта, у якого підозрюють наявність вірусу. При цьому така методика дозволяє не виявляти самого збудника захворювання, а зафіксувати реакцію імунної системи на його появу в організмі. Цим ІФА принципово відрізняється від ПЛР, оскільки останній являє собою методику прямого виявлення вірусу. Різниця є і в тому, який матеріал потрібен співробітникам лабораторії для аналізу. У випадку з ПЛР для цього потрібен мазок з носоглотки, а не венозна кров. Результати можна отримати вже на наступний день, якщо замовити в лабораторії прискорений аналіз. При звичайному ж аналізі результати отримують через 2 дні після збору матеріалу.

Значно швидше можна виявити у людини коронавірус за допомогою експрес-тестів. Для отримання результату потрібно всього близько 15 хвилин. Але основний недолік такої методики полягає в її недостатньо високій точності в порівнянні з іншими методиками. У будь-якому випадку для постановки точного діагнозу лікарі повинні визначити, чи є у пацієнта специфічні симптоми захворювання, зробити томографію грудної клітки, щоб побачити, не уражені чи легені.

Comments   

загрузка...