Неділя, Вер 26, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Точне рільництво — з чого почати?

Субота, 10 липня 2021 року

Цифрові та супутникові технології вже перестали бути дивиною для сільського господарства, хоча їхній розвиток у нашій країні йде не такими стрімкими темпами, як у США, Канаді та країнах західної Європи. Точне рільництво дає можливість підвищити врожайність, зменшити витрати й собівартість, виконувати всі операції в оптимальні терміни з мінімальним зносом і простоями техніки. Впровадження розумних технологій процес непростий, але він повністю виправдовує себе за правильного підходу.

точне рільництво

Аналізуємо вихідні дані

Щоби правильно впровадити точне рільництво від https://zemlerobstvo.trimble.com/ — мало закупити необхідну техніку та компоненти, ПЗ. Найчастіше підприємці не вводять повний комплекс за один сезон, а починають із найактуальніших для себе рішень. Перед початком вам потрібно зібрати дані, проаналізувати, наскільки поля підходять для інновацій, які проблемні моменти ви хочете усунути. Наприклад:

  • автоматизація посадкових агрегатів допомагає виключити пропуски та повторні проходи, уникнути двічі засіяних ділянок, заощадити ПММ;
  • точні технології в зборі врожаю допомагають зосередитися на його якості, мінімізувати втрати, забезпечити кращу обробку;
  • цифрові мапи з урахуванням рельєфу, структури, складу ґрунту дають можливість оптимально планувати посіви та добриво для ділянок, залежно від їхнього стану.

В один сезон створити комплексну систему точного рільництва не тільки складно, але і клопітно. Для наочного оцінювання результативності введення тих чи інших заходів зазвичай беруться два поля поруч. На одному роботи ведуться як і раніше, а на другому впроваджуються нові технології. Наприкінці сезону порівнюється результат і, якщо приріст врожайності складе хоча б 3–4 % — масштаб проєкту можна збільшувати на все господарство. Фахівці рекомендують обов’язково перевірити контур поля, щоб оброблювані землі в точності збігалися з площами за документами. Інакше витрати та економічну вигоду прорахувати буде складно.

точне рільництво

У скільки обходиться цифрове рільництво?

Заздалегідь сказати точну вартість проєкту досить складно, адже в кожного фермера свій набір техніки, цілі та завдання введення нових технологій. Потрібно враховувати стан автопарку, чи потребує він заміни або можна вдосконалити наявний. Не менш важливе кадрове питання — чи в змозі фахівці навчитися поводитися з новими пристроями або їм доведеться шукати заміну. Має значення і власник землі. Якщо поля в оренді, термін якої закінчується менш ніж через 5 років — витрати на нове обладнання й супутні придбання просто не встигнуть окупитися.

Comments   

загрузка...