Субота, Тра 21, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Тисячі грузинів вийшли на вулиці на підтримку ув'язненого Саакашвілі

Понеділок, 8 листопада 2021 року
Протест за визволення Михайла Саакашвілі (VANO SHLAMOV/AFP via Getty Images)

Кілька тисяч людей вийшли в суботу на вулиці Грузії на підтримку експрезидента Михайла Саакашвілі, який перебуває в ув'язненні. Вони зібралися в Руставі на південному сході країни перед в'язницею, де перебуває лідер опозиції.

Демонстранти розмахували грузинськими прапорами та скандували ім'я Саакашвілі. Багато хто з них також висловив стурбованість станом здоров'я колишнього глави держави, який уже понад місяць витримує голодування.

Після восьми років вигнання Саакашвілі повернувся до Грузії незадовго до місцевих виборів у жовтні і був негайно заарештований. Під час свого президентства з 2004 до 2013 року він дотримувався прозахідного спрямування. У 2018 році його було заочно засуджено до шести років позбавлення волі за перевищення посадових повноважень.

Саакашвілі має українське громадянство та відкидає звинувачення як політично мотивовані. Він оголосив голодування після свого арешту на початку жовтня. "Життя Саакашвілі має бути врятовано", — зажадав представник опозиції Ніка Мелія на демонстрації в Руставі. "Ми даємо уряду 24 години, щоб перевести його до лікарні". Якщо цю вимогу не буде виконано, сказав він, у понеділок у Тбілісі має відбутися масовий мітинг.

Згідно з офіційними остаточними результатами, правляча партія прем'єр-міністра Іраклія Гарібашвілі перемогла на місцевих виборах. Опозиція не визнає результату.


Джерело: The Epoch Times