Понеділок, Січ 24, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

ЄС посилює санкції проти Білорусі

Середа, 10 листопада 2021 року

Прапори Європейського Союзу перед будинком парламенту в Брюсселі. (iStock)

Європейський Союз посилює санкції у суперечці з Білорусією щодо біженців: Країни-члени ЄС вирішили значно ускладнити видачу віз усім відповідальним, про що у вівторок у Брюсселі оголосив міністр внутрішніх справ Словенії Алес Ходжіс.

 

Рішення стало "відповіддю на гібридну атаку, що триває з боку білоруського режиму", підкреслив Ходжіс, чия країна до кінця року головуватиме в країнах-членах ЄС.

Під "гібридною атакою" мається на увазі, зокрема, атака з використанням тактики приховування — нападники діють анонімно або заперечують свою відповідальність. ЄС звинувачує президента Олександра Лукашенка в тому, що він навмисно переправив тисячі прохачів притулку з Близького Сходу на кордони з Польщею, Литвою та Латвією, щоб помститися за попередні санкції.

Нещодавно ситуація на кордоні з Польщею значно погіршилася. Тому голова Комісії Урсула фон дер Ляйєн закликала ухвалити нове рішення про санкції у понеділок.

Комісії ЄС подали заявку на продовження санкцій ще наприкінці вересня. На думку Брюсселя, складніша видача віз зачіпає державних службовців та власників дипломатичних паспортів, а не населення Білорусі загалом.

Вже в середу після 27 країн-членів ЄС у Брюсселі можуть ініціювати подальше посилення каральних заходів. Йдеться про новий критерій використання біженців та мігрантів та незаконне ввезення людей.

Це може стати основою для ухвалення рішення щодо подальших санкцій на найближчі тижні. Німеччина запропонувала внести до списку санкцій авіакомпанії третіх країн або туристичні агенції, які беруть участь у контрабанді людей.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...