Понеділок, Січ 24, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Москва має плани агресії проти України. Путін закликає до рішучої відмови від розширення НАТО на схід

П'ятниця, 3 грудня 2021 року

Президент Росії Володимир Путін у Кубинці, 23 серпня 2021 року. (RAMIL SITDIKOV/SPUTNIK/AFP via Getty Images)

Росія застерегла від повернення до "кошмарного сценарію військової конфронтації" на тлі напруженості на українсько-російському кордоні. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров на засіданні ОБСЄ у Стокгольмі у четвер звинуватив НАТО у "наближенні своєї військової інфраструктури до кордонів Росії". Держсекретар США Ентоні Блінкен закликав Росію до "деескалації" та "дипломатії".

Президент Росії Володимир Путін також закликав Захід до рішучої відмови від подальшого розширення НАТО на схід. Він наполягатиме на "конкретних домовленостях" з цього приводу на переговорах "зі США та їхніми союзниками", заявив Путін у середу в Москві.

Він сказав, що Росія хоче "запобігти розширенню НАТО на схід та розміщенню систем озброєнь (...) у безпосередній близькості від російської території".

"Нам потрібні правові гарантії, тому що наші західні колеги не дотрималися своїх усних обіцянок", — продовжив Путін. Після розпаду Радянського Союзу такі обіцянки були дані, але "вони зробили навпаки". Таким чином, НАТО ігнорує "законні побоювання Росії у сфері безпеки".

США та інші західні країни звинувачують Росію у тому, що вона збирає війська на кордоні з Україною для можливого вторгнення. Москва рішуче відкидає це. У відповідь Кремль звинувачує Україну в тому, що вона дозволила Заходу оснастити себе військовою технікою та засуджує військові навчання НАТО біля кордонів Росії.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH

Comments   

загрузка...