Четвер, Січ 27, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

ЄС запропонував альтернативу китайському проєкту «Один пояс один шлях»: 300 млрд євро в інфраструктуру країн, що розвиваються

Четвер, 2 грудня 2021 року

Торговці у столиці Конго Кіншасі. Щоб збільшити свій вплив у світі, ЄС хоче інвестувати до 300 мільярдів євро в інфраструктуру нових країн, що розвиваються, протягом наступних шести років. (Maurizio Gambarini/dpa/dpa)

Китайська комуністична партія протягом багатьох років активно розширює свій вплив у світі. ЄС більше не хоче залишатися осторонь. План Комісії ЄС передбачає величезні інвестиції.

Для розширення впливу ЄС у світі в найближчі шість років планується інвестувати до 300 мільярдів євро в інфраструктуру нових країн, що розвиваються.

Згідно з проєктом Комісії ЄС Урсули фон дер Ляйєн, гроші будуть інвестовані насамперед у проєкти щодо покращення екологічно чистих енергетичних, інформаційних та транспортних мереж. Наприклад, можна фінансувати оптоволоконні лінії для швидкого підключення до Інтернету, нові залізничні лінії або заводи з виробництва та зрідження зеленого водню.

Пекін задає тон

Ініціатива під назвою Global Gateway була представлена ​​в середу в Брюсселі.

Передумовою для цих планів є, зокрема, сильний вплив Китаю у світі, який вкладає міжнародні інвестиції в інфраструктурні проєкти в рамках своєї ініціативи «Шовковий шлях». Дії Пекіна призвели до того, що такі держави, як Німеччина, вже деякий час наполягають на активнішій участі ЄС у цьому регіоні.

З точки зору 27 країн-членів ЄС, сильніша міжнародна взаємодія також підвищить конкурентоспроможність ЄС і зменшить стратегічну залежність, наприклад, щодо критично важливої сировини.

Приваблива альтернатива

До 300 мільярдів євро із нової ініціативи «Глобальні ворота» мають надійти до кінця 2027 року. Із загальної суми до 135 млрд євро планується залучити через Фонд сталого розвитку (EFSD+) та 145 млрд євро через інші європейські фінансові інститути. Гранти у розмірі до 18 мільярдів євро також мають надійти із програм ЄС, які не фінансуються через EFSD+.

Фундамент геополітичних домагань

Інший дипломат ЄС, який не побажав назвати своє ім'я, сказав, що зараз важливо профінансувати ініціативу у запланованому обсязі та швидко зробити перші кроки щодо її реалізації. Якщо це вдасться, партнерський підхід може підкріпити геополітичні вимоги ЄС та відтіснити китайський вплив.

Голова Комісії Урсула фон дер Ляйєн нещодавно сказала про роботу над проєктом: «Ми добре фінансуємо дороги. Але Європі немає сенсу будувати ідеальну дорогу між мідним рудником, що належить Китаю, і портом, що належить Китаю». Вона додала, що до майбутніх інвестицій необхідно застосовувати розумніший підхід.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH

Comments   

загрузка...