П'ятниця, Січ 28, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Нова Зеландія не зупиняє зняття обмежувальних заходів через новий штам COVID-19

Середа, 1 грудня 2021 року

Поліцейські оглядають автомобілі на блокпосту на околиці Окленду, Нова Зеландія, 30 вересня 2021 року. (Michael Craig/NZ Herald via AP)

Поява штаму омікрон не змінила плани Нової Зеландії щодо ослаблення обмежень в Окленді та переходу країни до нової, більш відкритої фази боротьби з пандемією, заявила у понеділок прем'єр-міністр Джасінда Ардерн.

Бари, ресторани та спортивні зали в Окленді можуть знову відкритися з кінця четверга, що покладе край обмежувальним заходам через COVID-19.

По всій країні нова система "світлофора" покладе край закритим приміщенням, але люди мають пройти повну вакцинацію, щоб гарантовано взяти участь у будь-якому заході — від стрижки до відвідування концертів.

Нова Зеландія в неділю обмежила поїздки з дев'яти країн південної Африки у відповідь на загрозу омікрону. Ардерн сказала, що вона не чекає на подальші обмеження.

За її словами, у міру подальшого вивчення нового штаму Нова Зеландія продовжуватиме робити фундаментальні речі, такі як відстеження контактів, ізоляція інфікованих людей та вимога використання масок у деяких умовах.

Ардерн заявила, що Окленд та деякі інші райони Північного острова перейдуть на нову систему світлофора з червоним світлом через спалахи захворювань або низький рівень вакцинації. В інших частинах країни горітиме оранжеве світло.

Вона сказала, що останні кілька місяців були, можливо, найважчими для країни з початку пандемії, але жертви багатьох людей допомогли стабілізувати спалах в Окленді, тоді як показники вакцинації покращилися.

"Ми пройшли через останні два роки COVID у кращій формі, ніж майже всі країни світу", — сказала Ардерн, зазначивши низький рівень смертності, економіку, що росте, і високий рівень вакцинації.

Система світлофора розроблена для того, щоб показати, які спалахи чинять тиск на систему охорони здоров'я. Зелений колір накладає незначні обмеження, помаранчевий вимагає носіння масок та дистанціювання, а червоний обмежує розміри зборів.

Близько 85% новозеландців віком 12 років і старше повністю щеплені.

Минулого тижня уряд оголосив, що найближчими місяцями країна знову відкриє свої кордони для всього світу, дозволивши повернення переміщених жителів із січня та туристів із квітня.

За матеріалами The Epoch Times USA

Comments