П'ятниця, Січ 28, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Німеччина хоче закрити кордони, щоб уникнути нелегальної імміграції з Білорусі

Понеділок, 29 листопада 2021 року

Томас Штробль. (Carstensen - Pool/Getty Images)

Тисячі біженців та мігрантів уже дісталися з Білорусі до Німеччини. За оцінками міністра внутрішніх справ Штробля, значна їх кількість залишиться. Контрабанда має бути припинена — за потреби із закриттям кордонів.

У зв'язку з міграційною кризою між Білоруссю та ЄС Томас Штробль, міністр внутрішніх справ Баден-Вюртемберга та федеральний віцепрезидент ХДС (Християнсько-демократичного союзу) вимагає поліпшення захисту кордонів — аж до їх закриття як "абсолютного заходу".

"Ми маємо швидко покласти край нелегальній контрабанді прохачів притулку з Білорусі до Німеччини", — сказав Штробль в інтерв'ю Deutsche Presse-Agentur у Штутгарті. За його словами, необхідно посилити охорону кордонів. "Одна з можливостей тут — посилити спостереження за нелегальними іммігрантами. Ми маємо перервати маршрути контрабанди та торгівлі людьми і зробити так, щоб контрабандисти та торговці людьми не могли здійснювати свою злочинну діяльність", — сказав Штробль. "Інші варіанти — збільшення депортацій або — як варіант абсолютної міри — тимчасове закриття прикордонних переходів".

Вичерпання правової бази

Федеральному міністерству внутрішніх справ слід вжити відповідних заходів для запобігання незаконному ввезенню осіб, які шукають притулок, вважає МВС Південного Заходу. Федеральна поліція, як відповідальний прикордонний орган, має терміново розробити правову базу, вимагає Штробль. Необхідно розглянути питання щодо тимчасового закриття прикордонних переходів.

Штробль також закликав до своєчасних переговорів з Польщею щодо забезпечення безпеки зовнішнього кордону Польщі та переговорів з країнами походження щодо припинення прямого повітряного сполучення з Білоруссю. "Ми маємо недвозначно показати Лукашенку, що його нелюдські дії не призведуть до мети". Ті, хто не забезпечує безпеку зовнішніх кордонів, підтримують "брехливі та оманливі обіцянки Лукашенка, нічого не роблячи" — і перетворюють себе на торговців людьми для білоруського режиму, сказав Штробль.

Закиди на адресу Лукашенка

Протягом кількох тижнів тисячі мігрантів та біженців намагаються перетнути зовнішні кордони ЄС з Білорусі до Польщі чи країн Балтії. ЄС звинувачує авторитарного білоруського президента Олександра Лукашенка в тому, що він навмисно переправляє людей із кризових регіонів до Мінська, щоби нелегально ввезти їх до ЄС. Багато людей, які застрягли в Білорусі, є вихідцями з Іраку, деякі з Ємену, Сирії, Афганістану або Ірану. Велику кількість мігрантів вказують як пункт призначення Німеччину. Число несанкціонованих в'їздів до Німеччини через Польщу різко зросло з літа.

Після незаконного перетину кордону з Литвою, Польщею та Латвією прохачів притулку переправляють до Німеччини професійні контрабандисти, повідомляє Міністерство внутрішніх справ Південного Заходу. Оскільки більшість із них не були зареєстровані, лише деякі з них можуть бути доведені як ті, які пройшли через Польщу, що означає, що в багатьох випадках їх не можна повернути. Крім того, є великі перешкоди для репатріації та добровільного від'їзду — "саме тому можна припустити, що більшість незаконно ввезених осіб, переважно з Близького Сходу, залишаться в Німеччині".

15 000 мігрантів у Білорусі

За даними Федерального міністерства внутрішніх справ, наприкінці жовтня в Білорусі було близько 15 000 мігрантів, в основному з Іраку та Сирії. 5500 осіб було зареєстровано як перетнувши кордон із Польщі до Німеччини у жовтні.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH

Comments