П'ятниця, Гру 3, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Білоруській авіакомпанії "Бєлавіа" більше не буде дозволено орендувати літаки в авіакомпаній ЄС

Середа, 24 листопада 2021 року

Голова Комісії ЄС Урсула фон дер Ляйєн. (CHRISTIAN HARTMANN/POOL/AFP via Getty Images)

У зв'язку з конфліктом біженців із Білоруссю голова Комісії ЄС Урсула фон дер Ляйєн висловилася за розширення санкцій.

Комісія ЄС пропонує створити "чорний список" для всіх транспортних компаній, таких як авіакомпанії, які займаються торгівлею людьми та контрабандою, заявила фон дер Ляйєн у вівторок у Європейському парламенті у Страсбурзі. Законопроєкт був представлений Європейському парламенту та державам-членам.

За словами Маргарітіса Схінаса, комісара з питань міграції, це також може дозволити притягнути до відповідальності тих, хто наслідує білоруського президента Олександра Лукашенка та його помічників.

За його словами, ця пропозиція є чітким сигналом для всіх, хто "розглядає можливість участі у такій діяльності". ЄС звинувачує Лукашенка у націлюванні мігрантів на кордони країн-членів Польщі, Латвії та Литви у помсту за санкції.

Голова Ради ЄС Шарль Мішель також уточнив деталі нового пакету санкцій проти Білорусі, про який міністри закордонних справ країн-членів ЄС оголосили трохи більше, ніж тиждень тому. За словами Мішеля, білоруській авіакомпанії "Бєлавіа" більше не буде дозволено орендувати літаки в авіакомпаній ЄС.

Ухвалення списку санкцій "неминуче", підкреслив Мішель. Нові каральні заходи повинні вдарити по авіакомпаніях, туристичних агентствах та інших відповідальних особах, які беруть участь у контрабанді через Білорусь. Список постраждалих може бути офіційно затверджено наступного тижня.

Білорусь вивозить більше мігрантів

У суперечці про біженців з ЄС білоруська влада заявляє, що вивезли ще кілька десятків мігрантів. У понеділок 118 людей залишили країну через столичний аеропорт у Мінську, повідомив у вівторок представник міністерства внутрішніх справ, повідомляє державне інформаційне агентство Белта. Ще одна група мала піти за нею у вівторок, йдеться у заяві. Чиновник залишив без відповіді питання щодо напрямків польотів.

Однак він сказав, що посольства кількох країн, включаючи Сирію та Ірак, організують рейси з репатріації громадян, які "перебувають у складній ситуації".

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...