ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Тисячам афганців, які працювали з австралійськими збройними силами, продовжили тимчасові гуманітарні візи

Велика Епоха
Люди, які евакуюються з Афганістану, сідають на рейс до Австралії на головній оперативній базі австралійських сил оборони в регіоні Близького Сходу. (LACW Jacqueline Forrester/Australian Department of Defence via Getty Images)

Уряд Австралії подовжить термін дії тимчасових гуманітарних віз, виданих афганцям, які підтримують австралійські сили в Афганістані.

Рішення про подовження на "постійній основі" поширюється на візи, видані місцевим працівникам (Locally Engaged Employees, LEE) та членам їх сімей з Міністерства оборони, Міністерства закордонних справ та торгівлі та Федеральної поліції Австралії, а також іншим особам, які працювали з австралійським урядом.

Міністр імміграції Алекс Хоук заявив, що таліби не повинні перешкоджати зусиллям тих, хто хоче залишити країну.

"Австралія очікує, що таліби виконають свої зобов'язання і дозволять австралійцям та власникам афганських віз безпечно залишити Афганістан, якщо вони того забажають. Ми продовжуємо працювати з міжнародними партнерами у цьому напрямі", — сказав Хоук. "Австралія також продовжить використовувати наші тісні робочі відносини з Верховним комісаріатом ООН у справах біженців для виявлення афганців, які найбільше потребують допомоги".

Британські збройні сили спільно з американськими військовими під час евакуації цивільних з Кабула, Афганістан, 21 серпня 2021 року. (Міністерство оборони Великобританії Crown Copyright via Getty Images)

У зв'язку з кризою в Афганістані було видано понад 5 600 тимчасових гуманітарних віз, і 3 500 осіб скористалися ними для поїздки до Австралії.

Однак термін дії тимчасових гуманітарних віз, виданих афганцям поза рамками програми LEE для місцевих працівників, спливає.

Ці люди матимуть пріоритет в австралійській програмі приймання біженців та гуманітарної допомоги.

Австралія виділила 3 000 гуманітарних віз для афганських біженців у відповідь на кризу.

У ході проведеного Сенатом розслідування діяльності Австралії в Афганістані з'ясувалося, що жодну з 3 000 віз досі не видано.

"Ми не видали захисних віз нікому з тих, хто щойно прибув, ми ще не на цьому етапі", — сказав перший помічник секретаря імміграційної програми Міністерства внутрішніх справ Девід Уілден. "У них все ще діють гуманітарні візи підкласу 449*, і вони не подали на захисні візи".

«Тобто гуманітарні візи підкласу 499, які допомогли при евакуації, не входять до цієї програми».

Члени Талібану патрулюють Кабул, 30 вересня 2021 року. (Bulent Kilic/AFP via Getty Images)

Міністр імміграції сказав, що афганці, які шукають захист в Австралії, можуть подавати заяви в рамках Гуманітарної програми, при цьому пріоритет віддається вразливим та переслідуваним меншинам, жінкам та дітям, а також тим, хто має зв'язки з Австралією.

Заявники повинні відповідати всім візовим критеріям щодо характеру, безпеки та здоров'я.

"Уряд продовжить робити заяви щодо Афганістану і гуманітарної ситуації, що розвивається, в найближчому майбутньому", — сказав міністр Хоук.

* Гуманітарна віза підкласу 449 призначена для людей, які змушені тікати зі своєї країни або можуть бути переміщені, і існує серйозне побоювання за їхню безпеку через особисті обставини. ... Ви можете перебувати в Австралії або за її межами, щоб подати заяву на отримання гуманітарної візи підкласу 449.

Джерело: The Epoch Times