ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Виробники брендового одягу переносять виробництво з дешевих виробничих центрів в Азії на свої ринки у США та Європі

Велика Епоха
Взуттєва фабрика "Dermal" у Котор-Вароші, Боснія та Герцеговина, 8 листопада 2021 року. (Dado Ruvic/Reuters)

Це сталося після сплеску пандемічних спалахів дельта-штаму коронавірусу у В'єтнамі та Китаї на початку цього року.

Іспанський виробник одягу Mango повідомив Reuters, що він "прискорив" розширення місцевого виробництва у Туреччині, Марокко та Португалії. У 2019 році компанія в основному постачала свою продукцію з Китаю та В'єтнаму.

Американська взуттєва компанія Steve Madden заявила, що скоротила виробництво у В'єтнамі та перевела 50 відсотків виробництва взуття з Китаю до Бразилії та Мексики.

Нещодавні зупинки виробництва у В'єтнамі викликали значні перебої у роботі через наслідки пандемічних обмежень та нестачу робочої сили. У жовтні уряд В'єтнаму оголосив, що за найгіршого сценарію він недоотримає 5 мільярдів доларів США від цільового показника експорту одягу цього року.

Італійська компанія Benetton переносить виробництво ближче до дому, збільшуючи виробництво в Сербії, Хорватії, Туреччині, Тунісі та Єгипті з метою скоротити виробництво в Азії вдвічі до кінця 2022 року, заявив генеральний директор Массімо Ренон.

Туреччина входить до країн, які викликають новий інтерес з боку виробників одягу та взуття. Згідно з даними Ради з одягу та пошиття одягу Союзу палат Туреччини, експорт одягу з цієї країни цього року досягне 20 мільярдів доларів, що є рекордно високим показником завдяки збільшенню замовлень з Європейського союзу.

Hugo Boss має намір перенести своє виробництво ближче до ринків збуту, або перейти на нове виробництво. Компанія розраховує швидше та гнучкіше реагувати на тенденції. Генеральний директор Даніель Грідер сказав німецькому журналу Manager Magazin: "Це реальна конкурентна перевага".

"Багато фірм з Європейського союзу, нашого найважливішого торгового партнера, шукають нових постачальників та нові ланцюжки постачань на балканському ринку", — сказав Муріс Поздерац, секретар текстильної та швейної організації Боснії та Герцеговини.

У першій половині 2021 року експорт текстилю, шкіри та взуття в Боснії та Герцеговини склав 436 млн доларів США, перевищивши загальний показник за весь 2020 рік.

Експорт одягу до Гватемали, де Nordstrom значно збільшив обсяги виробництва під приватною маркою у 2020 році, склав трохи більше ніж 1 млрд доларів США станом на кінець серпня цього року, що на 34,2% більше, ніж у 2020 році, і навіть на 8,8% більше ніж у 2019 році.

Багатомісячний затор у постачаннях веде до зростання витрат, затримки постачань і змушує індустрію моди переглянути свій глобальний ланцюжок постачань.

Минулого місяця компанія Lululemon повідомила, що прагне перенести виробництво із В'єтнаму, збільшити використання повітряних перевезень та зробити виробництво пріоритетним лише для великих святкових сезонів.

Виробник спорядження для активного відпочинку Columbia Sportswear був серед брендів, які попередили про затримки осінніх та весняних колекцій, а також недостатній асортимент розмірів у деяких ситуаціях.

Виробник сумок Michael Kors, компанія Capri Holdings, оголосила 10 листопада, що не вистачить запасів для святкового сезону.

Джерело: The Epoch Times