ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Оклахома кидає виклик Пентагону та скасовує обов'язкову вакцинацію військовослужбовців національної гвардії (ВІДЕО)

Велика Епоха
Національна гвардія стоїть напоготові в Талсі, штат Оклахома, де президент Дональд Трамп проводить передвиборчий мітинг у BOK Center 20 червня 2020 року. (Brendan Smialowski/AFP via Getty Images)

Нещодавно призначений командир Національної гвардії Оклахоми відмовився виконувати припис Міністерства оборони (МО) щодо вимоги вакцинуватися від COVID-19.

"Справжнім я наказую не вимагати від гвардійців Оклахоми вакцинуватися від COVID-19, попри будь-які інші федеральні вимоги. Командування Оклахоми продовжуватиме оформляти федеральні відмови від вакцинації відповідно до політики Міністерства оборони. Крім того, щодо гвардійців, які відмовилися від вакцинування, не буде вжито жодних негативних адміністративних чи юридичних дій", — написав бригадний генерал армії Томас Манчіно в меморандумі, опублікованому 11 листопада 2021 року.

Губернатор Оклахоми Дж. Кевін Стітт звернувся до міністра оборони США Ллойда Остіна з проханням звільнити його від обов'язку введення вакцини і чекає на рішення, йдеться в меморандумі Манчіно.

Фотографія бригадного генерала Томаса Х. Манчіно. (Надано офісом губернатора Оклахоми)

Манчіно опублікував пам'ятку про політику через день після того, як Стітт призначив його генеральним ад'ютантом Оклахоми та командувачем Національної армійської та повітряної гвардії Оклахоми замість генерала Майкла Томпсона.

Томпсон є затятим прихильником вакцинації і заявив, що військовослужбовці і федеральні цивільні службовці, які відмовляються від щеплень, будуть проконсультовані і зазнають невказаних наслідків.

Манчіно служить у Національній гвардії вже 35 років і обіймає посаду помічника генерального ад'ютанта Національної гвардії армії Оклахоми з вересня 2019 року.

Представник Стітта заявив, що зміна керівництва не пов'язана із політикою вакцинації.

"Губернатор розглядав можливість змін протягом кількох місяців, і (генерал) Томпсон подав заяву про відставку", - сказала представник Стітта Карлі Атчісон.

"Щойно губернатор вибрав (генерала) Манчіно як свою заміну, губернатор вирішив зрушити терміни".

У службовій записці Манчіно заявив, що Стітт є "законним головнокомандувачем" всіх військовослужбовців національної гвардії Оклахоми, якщо вони не мобілізовані на федеральному рівні відповідно до розділу 10.

Меморандум Манчіно свідчить про "здатність губернатора затверджувати свої командні повноваження над бійцями Національної гвардії Оклахоми, коли вони перебувають у межах штату", а не коли вони беруть участь у заходах, що проводяться Міністерством оборони США, сказав газеті The Oklahoman представник Національної гвардії Оклахоми підполковник Джефф Леглер.

Джерело: The Epoch Times