П'ятниця, Гру 3, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Експерти з безпеки вважають, що Huawei, ймовірно, зіткнеться із забороною 5G у Канаді

Вівторок, 23 листопада 2021 року

Жінка на фоні роздрібного магазину Huawei в Пекіні на 11 жовтня 2020 року. (AP Photo/Andy Wong, File)

В той час, як ліберальний уряд Канади готується оприлюднити свою політику щодо мобільних мереж наступного покоління, світові експерти з безпеки прогнозують, що китайського постачальника Huawei Technologies виключать із проєкту.

Розвиток мереж 5G дозволить користувачам швидше підключатися до Інтернету та забезпечить величезну місткість даних при підключенні до Інтернету все більшої кількості речей та таких інновацій, як віртуальна реальність, захопливі ігри та автономні транспортні засоби.

Опозиційні консерватори вже давно наполягають на тому, щоб ліберали відмовили Huawei в участі у створенні інфраструктури 5G у країні, стверджуючи, що це дозволить Пекіну легше шпигувати за канадцями.

Деякі стверджують, що участь Huawei може дати їй доступ до масиву цифрової інформації, отриманої з того, як, коли та де канадські клієнти використовують підключені до інтернету пристрої. Своєю чергою, згідно з теорією, китайські спецслужби можуть змусити компанію передати їм особисту інформацію.

Ці побоювання ґрунтуються на тому, що китайський закон про національну розвідку зобов'язує китайські організації та громадян підтримувати, допомагати та співпрацювати з державною розвідкою.

Компанія Huawei наполягає на тому, що вона є незалежною і не займається шпигунством на користь будь-кого, включаючи Пекін.

"Ми продаємо свою продукцію у 180 країнах світу", — сказав Аліхан Велші, віцепрезидент Huawei Canada з корпоративних питань. "Ми повинні дотримуватись законів кожної з цих країн. Якби ми порушили довіру, ми змогли б продавати лише в одній країні".

Незалежно від того, чи становить Huawei реальну загрозу безпеці, побоювання сформували переконання, що країни не можуть дозволити собі ризикувати телекомунікаційною компанією, яку з ентузіазмом підтримує Пекін, сказав Уеслі Уорк, ад'юнкт-професор Оттавського університету та старший науковий співробітник Центру інновацій.

"Ця компанія занадто тісно пов'язана з китайським режимом, а західні держави мають альтернативи", — сказав Уорк.

А. Велші сказав, що Huawei Canada сподівається й очікує, що будь-яке рішення федерального уряду щодо політики 5G буде "засновано на технології, а не на політиці".

Він також підкреслив, що у Huawei в Канаді приблизно 1600 співробітників, і більшість із них займаються дослідженнями та розробками, а також маркетингом продуктів, що не належать до мережевого обладнання для операторів зв'язку.

"Реальність така, що у нас диверсифікований бізнес у Канаді", — сказав Велші. "Ось чому ми продаємо у Канаді смартфони, ми продаємо навушники, ми продаємо ноутбуки".

Хоча питання про Huawei було в центрі уваги, урядовий огляд 5G — це набагато ширший, стратегічніший погляд на те, як нова технологія може стимулювати економіку Канади.

"Проте, щоб використати цю можливість 5G для економічного зростання, необхідно забезпечити безпеку та надійність технології", — йдеться в інформаційних записках, підготовлених на початку цього року для Білла Блера, тодішнього міністра громадської безпеки.

"Інциденти, що виникають внаслідок використання вразливостей зловмисниками, буде складніше запобігти, і вони можуть мати більш масштабні наслідки, ніж у попередніх поколіннях бездротових технологій".

Випадковість або федеральний задум, рішення, прийняті кілька місяців або навіть років тому на засіданнях іноземних кабінетів міністрів та в залах засідань рад директорів корпорацій, ймовірно, вплинуть на розгортання 5G в Канаді.

Три партнери Канади в альянсі "П'ять очей" з обміну розвідувальною інформацією — США, Великобританія та Австралія — зробили рішучі кроки щодо обмеження використання обладнання Huawei у мережах 5G своїх країн.

Федеральний уряд визнає, що США наполегливо рекомендували країнам обережно підходити до питань безпеки 5G, зазначивши, що у березні 2020 року американська делегація відвідала Канаду, щоб обговорити це питання з різними міністрами та урядовцями.

США дали зрозуміти, що Канада "має бути на борту", якщо вона хоче залишитися частиною клубу, сказав Фен Хемпсон, професор міжнародних відносин у Карлтонському університеті.

Це премія за безпеку, яку ви платите не лише на національному рівні, а й за те, що є партнером у привілейованих союзах безпеки, таких як "П'ять очей". Безплатного обіду не буває, не можна отримати все й одразу. І я думаю, що цілком ясно, в який бік рушить уряд", — сказав Хемпсон.

Оголошена Канадою політика 5G фактично не розглядалася протягом останніх трьох років через напружену геополітичну драму, що розігралася між Оттавою та Пекіном.

Канада заарештувала високопосадового керівника Huawei Мен Ваньчжоу грудні 2018 року на запит США, де вона розшукувалася у зв'язку зі звинуваченнями у порушенні санкцій проти Ірану.

Цей крок напевно розлютив Пекін, і незабаром після цього двоє канадців, які працювали у Китаї, — Майкл Ковріг і Майкл Спавор — були заарештовані за звинуваченням у створенні загрози національній безпеці, що багато хто розцінив як помсту Канаді.

Нещодавно США уклали угоду про відстрочення судового переслідування у справі Мен, що дозволило звільнити її, а Пекін дозволив двом Майклам, як їх почали називати, відлетіти додому в Канаду.

Тим часом великі канадські телекомунікаційні компанії впоралися з невизначеністю, співпрацюючи зі шведською Ericsson, фінською Nokia та південнокорейською Samsung для створення своїх мереж 5G.

У Bell Canada, наприклад, не знайшлося слів щодо майбутнього федерального оголошення. "У нас немає жодних коментарів, крім як відзначити, що ми задоволені нашими постачальниками мереж 5G — компаніями Ericsson та Nokia", — сказала представник компанії Каролін Ауде.

Huawei зазначає, що участь компанії в наявних мобільних мережах Канади ніколи не призводила до скарг на її обладнання, пов'язаних з безпекою, з боку клієнтів або уряду.

"І сьогодні воно продовжує залишатися важливою частиною телекомунікаційної мережі Канади", — сказав Велші.

Проте, якщо Канада заборонить участь компанії Huawei у 5G, це викличе питання про те, як бути із застарілим обладнанням у раніше встановлених мережах.

Уряд зазначає, що з 2013 року діє Канадська програма огляду безпеки, спрямована на усунення ризиків кібербезпеки.

Організація Communications Security Establishment, канадська агенція кібершпигунства, працює з телекомунікаційними компаніями та постачальниками обладнання, щоб виключити певне обладнання з чутливих сфер канадських мереж та забезпечити обов'язкове тестування обладнання перед його використанням у менш уразливих системах.

Ноу-хау, розроблені в рамках програми, будуть важливими для оцінки кіберзагроз та ризиків нових технологій, вважає уряд.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...