ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Відомого афганського лікаря викрали і вбили в північному місті

Велика Епоха
Член Талібану стоїть на варті в Кандагарі, Афганістан, 15 листопада 2021 року. (Javed Tanveer/AFP via Getty Images)

Відомого лікаря викрали і вбили на півночі Афганістану, повідомила в суботу його родина.

Мохамеда Надер Алемі викрали два місяці тому в місті Мазарі-Шаріф, і викрадачі вимагали викуп за його звільнення, сказав його син Рохін Алемі. За його словами, сім'я заплатила їм 350 000 доларів після того, як вони знизили початкову вимогу більш ніж удвічі.

Попри виплату, викрадачі вбили Алемі, залишивши його тіло на вулиці, сказав син. Вони зателефонували сім'ї та сказали, де його знайти у п'ятницю, сказав він.

"Мого батька сильно катували, на його тілі є сліди поранень", — сказав Рохін Алемі.

Алемі, психіатр, працював у державній провінційній лікарні у Мазарі-Шаріфі. Він також володів приватною клінікою, яка вважається першою приватною психіатричною клінікою у місті.

Представник МВС Талібану Саїд Хості заявив, що силовики Талібану заарештували вісім ймовірних викрадачів, які стояли за викраденням трьох людей, включаючи Алемі, в провінції Балх, де розташований Мазарі-Шаріф. Він сказав, що двох із викрадених було врятовано, але Алемі було вбито до порятунку. Поліція розшукує двох спільників восьми заарештованих, які, ймовірно, вбили лікаря.

"Ісламський емірат має намір знайти та покарати винних", — сказав він, використовуючи назву "Талібан" для Афганістану.

Тим часом Міністерство фінансів, яке перебуває під управлінням талібів, оголосило, що всім державним службовцям буде виплачено тримісячну зарплату, яка не виплачувалася з моменту захоплення влади талібами. Відсутність зарплати у державних службовців стала одним із факторів, що сприяють сплеску бідності в Афганістані на тлі економіки, що розвалюється.

Спеціальний представник США з Афганістану Томас Вест відповів на відкритий лист, надісланий раніше цього тижня міністром закордонних справ Талібану до американського Конгресу. У листі Амір Хан Муттакі заявив, що американські санкції проти Талібану підживлюють економічну кризу, і закликав Конгрес звільнити мільярди афганських активів.

Уест повідомив у Twitter, що талібів попередили, що негуманітарну допомогу Афганістану буде припинено, якщо повстанці захоплять владу військовим шляхом, а не шляхом переговорів.

Легітимність "необхідно заслужити" шляхом створення інклюзивного уряду та дотримання прав жінок і меншин, "включаючи рівний доступ до освіти та зайнятості", сказав він. Вест додав, що Сполучені Штати надають Афганістану гуманітарну допомогу на суму 474 мільйони доларів через агенції ООН.

Джерело: The Epoch Times