ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Післямова Меркель: 700 000 євро за повернення постраждалих мігрантів додому

Велика Епоха
Канцлер Ангела Меркель. (YOAN VALAT/POOL/AFP via Getty Images)

Канцлер Німеччини Ангела Меркель знову поговорила із білоруським президентом Олександром Лукашенком про наплив біженців на зовнішніх кордонах ЄС із Білоруссю.

Прессекретар уряду Штеффен Зайберт заявив у середу в Берліні, що вона закликала до "гуманітарної допомоги та можливості повернення постраждалих людей" у співпраці з ООН та Комісією ЄС. За інформацією Мінська, на переговорах також обговорювалися питання прямих переговорів між ЄС і Білоруссю.

Білоруське державне інформаційне агентство Белта повідомило, що Меркель і Лукашенко в телефонній розмові домовилися, "що вся проблема має бути порушена на рівні відносин Білорусі та ЄС". Відповідно, обидві сторони хочуть "почати переговори без зволікання".

Зайберт лише підтвердив, що йшлося також про можливі зобов'язання Комісії ЄС щодо гуманітарної допомоги та можливості повернення біженців.

У середу Комісія ЄС оголосила про надання додаткової гуманітарної допомоги мігрантам, які застрягли у Білорусі. 700 000 євро допомоги ЄС підуть "гуманітарним партнерам, щоб полегшити страждання людей, які опинилися на кордоні та в інших частинах Білорусі", заявив комісар ЄС із цивільного захисту Янез Ленарчич. Він закликав покращити доступ гуманітарних організацій до регіону.

"Ситуація на кордоні не буде вирішена швидко"

Тим часом польський уряд не очікує на швидке врегулювання конфлікту біженців на кордоні з Білоруссю. "Ми маємо бути готовими до того, що ситуація на польсько-білоруському кордоні не вирішиться швидко", — заявив у середу міністр оборони Польщі Маріуш Блащак в інтерв'ю радіостанції Jedynka. "Ми маємо бути готові протягом кількох місяців. Сподіваюся, не роки".

За даними польської прикордонної служби, близько 4 000 біженців нині живуть у наметах за низьких температур на білоруській стороні кордону. Минулої ночі мігранти знову "атакували польський кордон", — сказав Блащак. Вони діяли так само як і напередодні.

Увага громадськості була прикута до подій на прикордонному переході Кузниця, де невеликі групи мігрантів також намагалися "прорватися" через польський кордон в інших місцях, зокрема, вночі, сказав міністр оборони Польщі.

У вівторок на кордоні сталися запеклі зіткнення. Польські сили безпеки застосували сльозогінний газ та водомети проти біженців після того, як у хід пішло каміння.

Згідно з власною інформацією, польська прикордонна служба нарахувала 161 спробу незаконного перетину кордону у вівторок, включаючи "дві насильницькі спроби увечері". За повідомленнями поліції в середу, у вівторок було поранено дев'ятьох поліцейських, одного прикордонника та одного солдата.

Джерело: The Epoch Times