ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

AstraZeneca планує розпочати продаж вакцин COVID-19 з отриманням прибутку

Велика Епоха
Офіс британсько-шведської транснаціональної фармацевтичної та біофармацевтичної компанії AstraZeneca у Чеширі, Англія, на архівній фотографії. (Paul Ellis/AFP via Getty Images)

Фармацевтична компанія AstraZeneca, яка раніше заявила, що не буде отримувати прибуток від своїх вакцин COVID-19 під час пандемії, тепер оприлюднила плани розпочати продаж вакцини зі "скромною рентабельністю".

У своїх останніх фінансових результатах, опублікованих у п'ятницю, AstraZeneca заявила, що тепер "очікує поступового переходу вакцини на помірну рентабельність у міру надходження нових замовлень".

Компанія заявила, що продаж вакцини в четвертому кварталі 2021 року складатиметься з початкових некомерційних угод щодо боротьби з пандемією та низки нових комерційних замовлень.

Компанія заявила, що "обмежений прибуток" дозволить компенсувати витрати, пов'язані з її коктейлем антитіл, розробленим для профілактики та лікування COVID-19.

Генеральний директор компанії Паскаль Соріо заявив журналістам у п'ятницю, що вірус стає ендемічним — термін, що означає фоновий рівень інфекцій, який є частиною повсякденного життя.

"Ми розпочали цей проєкт, щоб допомогти", — сказав Соріо. "Але ми також сказали, що на певному етапі у майбутньому ми перейдемо до комерційних замовлень".

"Вона ніколи не буде дорогою, тому що ми хочемо, щоб вакцина залишалася доступною для всіх у всьому світі", — додав він.

Компанія заявила, що країни з низьким рівнем доходу продовжуватимуть отримувати вакцину на некомерційній основі.

Станом на кінець вересня AstraZeneca та її індійський партнер-виробник, Інститут Серум, поставили понад 1,5 мільярда доз вакцини.

Цього тижня компанія оприлюднила плани щодо створення окремого підрозділу, який зосередиться на вакцинах та лікуванні антитілами від COVID-19 та інших респіраторних інфекцій.

AstraZeneca повідомила, що в останньому кварталі доходи компанії підскочили на 50 відсотків до 9,87 мільярда доларів, а доходи за рік зросли на 32 відсотки.

Компанія заявила, що продаж продукції зріс на третину, і ця тенденція продовжиться, оскільки вона оголосила про вісім позитивних результатів випробувань третьої фази, включаючи лікування раку печінки та простати.

Соріо заявив, що компанія має "надійну платформу для довгострокового сталого зростання" завдяки "широкому портфелю лікарських засобів та диверсифікованому географічному положенню".

"Наукове лідерство компанії AstraZeneca продовжує забезпечувати впевнене зростання доходів та виняткові показники розвитку виробництва: з червня було отримано вісім позитивних результатів на пізніх стадіях по семи препаратах, включаючи нашу комбінацію антитіл тривалої дії, що показала перспективність як для профілактики, так і для лікування COVID-19", — додав Соріо.

Вакцина AstraZeneca зіткнулася з проблемами, пов'язаними з даними про ефективність, витратними матеріалами та зв'язками з потенційно смертельними тромбами.

На початку цього року більше десятка країн призупинили використання вакцини AstraZeneca як запобіжний засіб, поки слідчі вивчали зареєстровані випадки утворення тромбів серед вакцинованих людей.

Джерело: The Epoch Times