ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Нестача Санта-Клаусів вимальовується з наближенням свят

Велика Епоха
Ларрі Пропп, власник агентства PWA Santa Agency, є професійним Крісом Крінглом протягом останніх 18 років. Тут він махає рукою на одному із нещодавніх заходів. (PWA Santa Agency photo)

Професійні агенції з підбору персоналу "Санта-Клаусів" повідомляють, що цього святкового сезону ринок приватних Санта-Клаусів і Санта-Клаусів у торгових центрах різко скоротився, через те, що все менше охочих хочуть бути бородатими чоловіками в червоному.

"Це величезне зростання попиту — безпрецедентний попит", — говорить Мітч Аллен, "головний ельф" на сайті HireSanta.com, який зареєстрував 121-відсоткове збільшення запитів у жовтні проти 2020 року. Пандемія призвела до того, що бізнес "значною мірою зупинився".

Водночас, за словами Аллена, цього святкового сезону він бачить на 15-20% менше Сант у торгових центрах і на приватних заходах.

Чимало з них пішли на пенсію, або померли, або відмовилися виконувати вимоги вакцинуватися COVID-19.

"Цього року не вистачає Сант", — говорить Аллен, професійний Санта за найму, який заснував компанію шість років тому.

"Як ви знаєте, Санта перебуває в групі підвищеного ризику. Дехто не хоче повертатися [на роботу] через COVID", — сказав він.

"Інші вішають червону шапочку" і йдуть на пенсію.

Щоб задовольнити високий попит, компанія пропонує цього року віртуальні зустрічі зі Старим Веселим Ельфом, як це було торік під час пандемії.

Компанія також просить співробітників та клієнтів бути більш гнучкими щодо розкладу.

"Більшість чоловіків-Санта-Клаусів, і жінок-місіс Клаус, насолоджуються сезоном і втіленням його в життя. Бути Санта-Клаусом дуже втомлює, коли ти виступаєш на знімальному майданчику шість-вісім тижнів [підряд]", — сказав Аллен.

Професійний Санта в торговому центрі може заробляти 30-75 доларів за годину, а на приватних заходах — до 500 доларів за годину.

В агентстві PWA Santa Agency в Колорадо власник Ларрі Пропп говорить, що нинішній дефіцит посилюється постійною плинністю кадрів, що посилюється COVID-19.

"Є певний відсоток Сант, які кажуть, що не хочуть проходити вакцинацію. З іншого боку, є відсоток тих, хто залишає життя", — сказав Пропп.

Пропп сказав, що багатьом Сантам вже за 60 та 70 років. Але чим старші вони стають, тим важче витримувати довгий час роботи з натовпом дітей.

Санти в торгових центрах "вчать ельфів"

За словами Проппа, як агенція з пошуку талантів, існують суворі вимоги для того, щоб стати професійним Сантою.

"Вони мають бути справжніми, бородатими Сантами. Ми не беремо нікого, хто має театральну бороду", — сказав Пропп в інтерв'ю The Epoch Times.

Компанія використовує спеціальний довідник з мистецтва бути Санта-Клаус. У ньому є глава "Хто був неслухняним чи добрим?", Глава "Бути хорошим заради добра" та глава "Мудро вибирати оленів".

В іншому розділі розповідається про фотографування з Сантою та вживання в роль.

Навчання може зайняти від одного до двох днів, оскільки Санти проходять, так би мовити, "навчання ельфів".

"У мене були Санти, які працювали зі мною понад 20 років", — каже Пропп, який уже 18-й рік працює професійним Сантою.

"Минулого року я був за оргсклом і не міг вступати в контакт [через COVID]. Я можу сказати, що у нас ніколи не було достатньо Сант. Це було постійно".

У середньому компанія щорічно втрачає двох Сантів через смертність і ще 8 відсотків — за станом здоров'я.

"У мене є один Санта, який працює зі мною вже 12-й рік, він живе у фургоні і просто мандрує", — сказав Пропп.

Це робота, яка може "підійти"

"У мене є кілька нещеплених співробітників. Усі вони змогли знайти роботу. Чи бачу я в цьому проблему? Я вважаю це проблемою, яку можна вирішити, якщо у вас є час".

Пропп каже, що початкова зарплата нового Санти становить близько 8 000 доларів за сезон. Більш досвідчений Санта може заробляти від 10000 до 12000 доларів.

Кожен Санта-співробітник проходить перевірку і перевірку біографії, перш ніж вони будуть готові зустрітися віч-на-віч з натовпом кричущих дітей.

Діти цюняють, блюють та смикають Санту за бороду — це просто професійні ризики, сказав він.

Якщо ти досить довго перебуваєш у червоному костюмі, то в тебе буде своя історія”.

Нам подобається говорити: "Справжня борода, справжній живіт, справжній веселун". У вас має бути любов і радість Різдва", — сказав Аллен.

Джерело: The Epoch Times