ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Республіканці закликають вжити заходів щодо захисту напівпровідників, авіації та нових технологій від крадіжки Китаю

Велика Епоха
Жінка розглядає в лупу модулі оперативної пам'яті ноутбука на виставці технологій у Тайбеї 10 травня 2007 р. (Sam Yeh/AFP/Getty Images)

У недавньому листі, підписаному 17 законодавцями-республіканцями, повідомляється, що китайські військові застосували американські технології у випробуванні гіперзвукової зброї на початку цього року.

«Можливо, американське програмне забезпечення та обладнання сприяли створенню цієї системи озброєнь тому, що в нашій країні з Китаєм діє дозвільний контроль над експортом та політика ліцензування», — йдеться у листі від 22 жовтня.

Послання, адресоване міністру торгівлі Джині Раймондо, підписано республіканцями Палати представників США, які також працюють у цільовій групі з Китаю під керівництвом Республіканської партії.

Співавтор листа, член Палати представників США Майк Галлахер (штат Вісконсин) зазначив The Epoch Times, що китайський режим використовує американські технології скрізь — від випробування зброї до масового спостереження, наприклад, у придушенні уйгурів.

«Недавнє випробування Китаєм гіперзвукової ракети — це лише частина тривожної картини, — написав Галлахер в електронному листі. — Від випробування гіперзвукової зброї до Уханського інституту вірусології та Сіньцзяну, американські технології сприяли китайській комуністичній партії (КПК) вбивати американців, проводити небезпечні дослідження та здійснювати геноцид».

Законодавці закликали Джину Раймондо негайно здійснити 10 політичних пропозицій, щоб обмежити експорт стратегічно важливих, найновіших технологій з Америки до Китаю. На їхню думку, технології, розроблені в США, дають ґрунт для зміцнення потенціалу КПК та Народно-визвольній армії Китаю (НВАК).

У листі також наголошується на помилковості спроб умиротворити китайський режим шляхом розширення торгівлі — стратегії, яку Раймондо просувала як частину політики адміністрації США у відносинах з Китаєм.

«Випробування Китаєм гіперзвукової зброї та інші тривожні дзвінки показують, що КПК не стримати торговельними відносинами», — зазначається в листі.

На думку Галлахера, запропоновані політичні кроки — це необхідний мінімум для запобігання подальшому використанню американських технологій китайською компартією з метою нападу на США та їхніх союзників, чи іншого підриву за кордоном. Американські компанії мають зробити все можливе, щоб їхні технології не потрапили до рук китайського режиму.

«Федеральному уряду настав час усвідомити цю загрозу і, як мінімум, увести експортний контроль, запропонований членами Цільової групи з Китаю міністру торгівлі Джині Раймондо цього тижня», — сказав Галлахер.

«Загалом, американські компанії, визначайтеся: чи ви з нами, чи з геноцидним комуністичним режимом?»

США дозволяють продаж секретних технологій цивільному сектору

Експерти з питань безпеки вже давно закликають заборонити так званий науково-технічний обмін ключовими новими технологіями, такими як штучний інтелект та квантові обчислення між США та КНР.

У листі законодавці попередили Раймондо, що бездіяльність зміцнить «геноцидний, авторитарний режим».

Теоретично, закони США про експортний контроль діють з метою не потрапляння чутливих американських технологій до рук іноземних суб'єктів, у тому числі китайських військових, які становлять загрозу національній безпеці. Але головна проблема цих законів у тому, що контрольовані товари, як зазначається в листі, як і раніше, дозволено експортувати до Китаю, оскільки кінцевий користувач продукту знаходиться в цивільному секторі.

У прагненні сприяти вільній торгівлі та економічному процвітанню, Сполучені Штати й досі утримувалися запроваджувати суворі обмеження на продаж контрольованої продукції цивільному сектору.

У листі члени Цільової групи також порушили проблему передачі Китаю американської напівпровідникової технології. Китай не має своїх пристроїв для виробництва високотехнологічних напівпровідників, тому в їх виготовленні китайські збройні сили покладаються на американські технології. Теоретично, Бюро промисловості та безпеки (BIS) Міністерства торгівлі США має видавати ліцензії на експорт військових технологій. Але оскільки Штати дозволяють їх продавати цивільному сектору без ліцензії (на умовах, що компанія використовуватиме військові технології лише з цивільною метою), переважна більшість напівпровідникових технологій експортується без ліцензування BIS, йдеться в листі.

«Несуворий експортний контроль спрощує передачу стратегічно важливих технологій до Китаю безпосередньо, або через довірені компанії та країни-посередники, кінцевим пунктом призначення яких є Китай», ― сказав Кейсі Флемінг (Casey Fleming), генеральний директор корпорації Black Ops Partners, що надає консалтингові послуги з управління кіберпростором та погрозами.

У листі наведено ще один приклад слабкої експортної політики США: компанії, тісно пов'язані з китайським режимом, провівши реструктуризацію або змінивши назву своєї торгової марки, можуть легко уникнути попадання в «чорний список».

«Ми стикаємося з безліччю перешкод при введенні обмежень на експорт стратегічних та нових технологій через фрагментацію нашого уряду, який конкурує у пошуку комерційної вигоди, — зазначив Флемінг. — На чільне місце партнерства між державною та приватною сферами має ставитися національна безпека».

Китайські військові мають доступ до всього

Левову частку техпідтримки китайські військові отримують із США напівлегально: шляхом об'єднання військових та цивільних галузей Пекіном та реалізації нових законів про національну безпеку та розвідку, зазначається у листі.

Програма КПК військово-цивільного злиття спрямована на систематичну реорганізацію науково-технічного сектора, щоб одночасно розвивати економіку та армію шляхом впровадження нових інновацій.

Тим часом Закони Китаю про національну безпеку та розвідку передбачають, щоб усі компанії, які ведуть бізнес у материковому Китаї або перебувають в управлінні китайських громадян, на вимогу передавали свої дані КПК.

Це означає, що всі технології, розроблені в Китаї американськими компаніями, можуть бути вилучені КПК будь-якої миті, попереджають чиновники та експерти, автори листа. Те ж саме стосується й технологій, що постачаються американськими партнерами китайським компаніям, а також інтелектуальної власності американських компаній, які фінансують китайські інвестори.

Іншими словами, Сполучені Штати дозволяють продавати стратегічні технології цивільному сектору Китаю, а НВАК будь-якої миті може змусити цей сектор передати всі технології їй.

«Політика злиття військової та цивільної галузей Китаю сприяє забезпеченню їх збройних сил новими технологіями», ― написав один з авторів колективного листа, член палати представників Майк Уолтц (штат Флорида).

«Ці технології включають передові термостійкі покриття, технічне обладнання, точну навігацію та синхронізацію (PNT), а також штучний інтелект. Багато з цих розробок було вкрадено зі Сполучених Штатів та інших західних країн», ― додав Уолтц.

Він також сказав: «Враховуючи закони КПК про національну безпеку, заходи Раймондо щодо розвитку торгівлі з Китаєм, перешкоджають зусиллям США у забезпеченні національної безпеки через те, що американські ресурси перенаправляються на користь компартії та Народно-визвольної армії Китаю».

«Наш торговий дефіцит із Китаєм становить близько 400 мільярдів доларів США, і надходить безпосередньо на виробничу базу [Китайської Народної Республіки], підживлюючи її військову експансію, а ініціатива “Один пояс – один шлях” створює глобальну залежність [від Китаю], – наголосив Уолтц. — Щоб протистояти екзистенційній загрозі від КПК, Сполучені Штати мають вжити заходів у загальнодержавному масштабі».

З цією метою Національний центр контррозвідки та безпеки (NCSC) 22 жовтня розпочав інформаційно-роз'яснювальну кампанію, щоб попередити та проінструктувати американські організації, які займаються стратегічними та новітніми технологіями, про небезпеки, що виходять від контррозвідувальних операцій іноземних держав, та, що КПК активно використовує технології, які отримує від американських компаній для своїх цілей.

«Є безліч прикладів, коли технології, дані, таланти та інтелектуальний капітал технологічних секторів США, що розвиваються, отримані урядом КНР [Китайської Народної Республіки], використовувалися в національних і геополітичних цілях КНР», — зазначив генеральний директор зі зв'язків з громадськістю NCSC Дін Бойд в електронному листі.

Однак однієї інформаційно-роз'яснювальної кампанії далеко не достатньо для тих змін, яких досягає цільова група з Китаю Палати представників США.

Як заявив Флемінг, доки адміністрація не погодиться з тим, що веде неоголошену війну з Китаєм, несуворий експортний контроль США й надалі забезпечуватиме китайський режим стратегічно важливими технологіями і сприятиме йому в розробці зброї.

«Ми є учасниками справжнього військового сценарію, в якому КПК веде необмежену гібридну війну (відмінну від звичайних воєн), використовуючи безліч тактик і методів з метою послабити і знищити свободу і демократію в усьому світі», ― сказав Флемінг.

«Керівництво США зрозуміє терміновість повного технологічного блокування, коли розгадає стратегію компартії Китаю щодо знищення демократії в усьому світі».

Представники міністерства торгівлі не одразу відповіли на запит The Epoch Times прокоментувати це питання.

Джерело: The Epoch Times