ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Через втечу від талібів: США полегшують імміграцію афганців

Велика Епоха
Афганські біженці та мігранти у США. (Anna Moneymaker/Getty Images)

США полегшують імміграцію афганських біженців та мігрантів. Як оголосило у понеділок у Вашингтоні Міністерство внутрішньої безпеки, приблизно 70 000 афганців, які прибули до США з 30 липня, отримають легкий доступ до посвідки на проживання, грін-карти, а також до різних документів для отримання дозволу на роботу.

Програма під назвою "Союзники ласкаво просимо" передбачає, зокрема, що реєстраційні збори, які можуть коштувати кілька тисяч доларів, будуть скасовані для афганських мігрантів.

"Надаючи їм спрощені процедури та звільняючи від витрат, ми відкриваємо можливості для наших афганських союзників і допомагаємо їм швидше побудувати нове життя в нашій країні", — сказав міністр внутрішньої безпеки Алехандро Майоркас. Він нагадав про "неоціненну підтримку" з боку місцевих афганських сил під час 20-річної військової місії США в Афганістані.

Після рішення про виведення міжнародних військ з Афганістану понад 120 000 осіб було вивезено з країни за допомогою військового повітряного транспорту влітку. Проте десятки тисяч місцевих афганських військовослужбовців та членів їхніх сімей залишилися в Афганістані.

Вони співпрацювали з міжнародними військами і тепер побоюються помсти радикального ісламського руху "Талібан". У середині серпня таліби знову захопили владу у Кабулі.

Джерело: The Epoch Times