ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Тисячі тонн коронавірусного сміття потрапляє в океан

Велика Епоха
Покинута на землі маска. (Patrick Pleul/dpa-Zentralbild/dpa/dpa)

Пластикові відходи вже забруднюють світовий океан і є однією з основних екологічних проблем у всьому світі. Коронавірусна пандемія ще більше посилила ситуацію.

Вона призвела до значного збільшення кількості пластикових відходів у всьому світі.

За однією з оцінок, до серпня пандемія породила близько 8,4 млн тонн пластикових відходів у 193 країнах, пишуть дослідники з Китайської академії наук у журналі Proceedings of the National Academy of Sciences. Для порівняння: за даними Програми ООН з навколишнього середовища (Unep), людство виробляє близько 300 мільйонів тонн пластикових відходів на рік.

Команда під керівництвом вчених Імінга Пенга і Пейпея Ву тепер вважає, що більшість коронавірусних відходів (близько 87,4 відсотка) утворилася в лікарнях, особливо в азійських країнах. Маски та інші засоби захисту для приватного використання склали 7,6 відсотка, згідно з дослідженням вчених, опублікованим у понеділок. За їхніми словами, близько 4,7 відсотка додаткових відходів припадає на пакування від інтернет-магазинів, що бурхливо розвиваються.

"Пластикові відходи завдають шкоди морському життю та стали однією з основних глобальних екологічних проблем". Коронавірусна пандемія призвела до зростання попиту на одноразовий пластик, збільшуючи тиск на "цю і без того неконтрольовану проблему", пишуть дослідники.

Понад 25 000 тонн коронавірусних відходів уже потрапили у світовий океан. Це створює довгострокову проблему для морського середовища. Протягом трьох-чотирьох років більшість цих відходів буде або викинута на пляжі, або опуститься на дно моря. Дослідники закликали до більш ефективного управління медичними відходами, особливо в країнах, що розвиваються.

Джерело: The Epoch Times