ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

НАТО застерігає Білорусь не маніпулювати з біженцями (ВІДЕО)

Велика Епоха
Біженці на польському кордоні. (WOJTEK RADWANSKI/AFP via Getty Images)

НАТО попередила Білорусь про те, що не можна використати біженців проти військового альянсу. НАТО стурбоване "недавньою ескалацією на кордоні між Польщею та Білоруссю", заявив представник альянсу у Брюсселі у понеділок. Військовий альянс готовий підтримати своїх союзників та забезпечити безпеку.

За даними уряду у Варшаві, сотні людей нещодавно намагалися в'їхати до ЄС із Білорусі через Польщу. Представник НАТО пояснив, що цією "хвилею" біженців Олександр Лукашенко навмисно чинить тиск на країни-члени НАТО - Литву, Латвію та Польщу. Те, як режим Лукашенка використовує біженців як гібридну тактику, "неприйнятно".

Представник міністерства закордонних справ у Берліні заявила, що є "ознаки того, що мінський режим неодноразово відправляє людей на кордон, частково силою, попри несприятливі умови, а також холодну погоду". Триває робота над спільною відповіддю ЄС "на цю віроломну та нелюдську поведінку пана Лукашенка".

ЄС звинувачує авторитарного правлячого Лукашенка у навмисному незаконному ввезенні біженців із Близького Сходу до ЄС на помсту за європейські санкції. Посилення санкцій вже готується.

Очікується, що за тиждень, у понеділок, міністри закордонних справ країн ЄС знову обговорять це питання у Брюсселі. Наприкінці листопада у столиці Латвії Ризі відбудеться зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО.

Міністерство оборони Польщі опублікувало аерофотознімки, що зняли великий натовп на кордоні. За даними польської влади, на території Білорусі поблизу кордону з Польщею знаходиться від 3000 до 4000 мігрантів, як заявив офіційний представник уряду Петро Мюллер. На території авторитарної сусідньої країни перебуває навіть понад 10 тисяч людей, які бажають перетнути кордон.

Джерело: The Epoch Times