П'ятниця, Гру 3, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

ООН терміново вивозить міжнародних співробітників з Ефіопії

Середа, 24 листопада 2021 року

Люди в Ефіопії (EDUARDO SOTERAS/AFP via Getty Images)

У зв'язку із заплутаною ситуацією в Ефіопії Організація Об'єднаних Націй хоче вивезти із країни членів сімей міжнародних співробітників.

Постраждалі мають залишити східноафриканську державу до четверга, згідно з внутрішнім брифінгом ООН з безпеки, пише AFP. Тим часом услід за США та Великобританією, Франція також порадила своїм місцевим громадянам залишити Ефіопію.

Останнім часом бої між повстанським угрупуванням НФОП (Народний фронт визволення Тиграй) та урядовою армією наблизилися до столиці Аддіс-Абеби.

Згідно з дипломатичними джерелами, деякі бійці НФОП вже досягли міста Дебре Сіна, яке знаходиться приблизно за 190 кілометрів від Аддіс-Абеби. Оскільки зв'язок перервано на значній частині території конфлікту, незалежна перевірка інформації утруднена.

"Громадяни Франції повинні залишити Ефіопію"

"Усім громадянам Франції офіційно пропонується негайно залишити країну", — йдеться в електронному листі французького посольства в Аддіс-Абебі, адресованому громадянам Франції.

2 листопада глава уряду Ефіопії Абій Ахмед оголосив надзвичайний стан перед загрозою наступу НФОП на Аддіс-Абебу. Конфлікт між НФОП, який підтримує повстанське угруповання Визвольної армії Орома (OLA), і урядом Абія почався рік тому.

З того часу тисячі людей було вбито і понад два мільйони змушені залишити свої будинки. Організація Об'єднаних Націй звинувачує усі сторони конфлікту у серйозних порушеннях прав людини.

У вівторок уряд США заявив про "зростаючий прогрес" у дипломатичних зусиллях щодо врегулювання конфлікту.

Однак Вашингтон "стурбований" "тривожними подіями на місцях, які розвиваються швидше, ніж цей тендітний прогрес", — заявив журналістам у Вашингтоні представник президента Джо Байдена в Ефіопії Джеффрі Фелтман. Фелтман відвідав Ефіопію на початку листопада, щоб виступити за мирне врегулювання конфлікту.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...