ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Великобританія закликає боротися з передбачуваною "расовою упередженістю" у використанні медичних приладів

Велика Епоха
Медичний працівник використовує оксиметр для контролю рівня насичення киснем мешканця під час обстеження "від дверей до дверей" щодо виявлення симптомів COVID-19 в районі з низьким рівнем доходу в Хайдарабаді, Індія, 6 травня 2021 року. (Noah Seelam/AFP via Getty Images)

У неділю Великобританія закликала Сполучені Штати та інші «країни-однодумці» усунути передбачувані упередження щодо медичних пристроїв, таких як оксиметри, які дають менш точні показання при темній шкірі, що могло б сприяти більш високому рівню смертності від COVID-19 серед етнічних меншин.

Державний секретар з питань охорони здоров'я та соціального забезпечення Саджид Джавід заявив, що він здійснив незалежну перевірку, щоб з'ясувати, чи існує "систематична упередженість" щодо медичних пристроїв у Великій Британії.

Джавід також сказав, що він розмовляв зі своїм американським колегою Хав'єром Бекеррою з цього питання і хоче працювати зі Сполученими Штатами та іншими країнами-однодумцями, щоб "визначити, що стоїть за цими цінними технологіями".

У статті в The Sunday Times Джавід сказав, що "оксиметри, які ... використовуються для визначення необхідності лікування COVID-19, менш точні для людей із темнішою шкірою".

Оксиметри зазвичай контролюють рівень кисню у пацієнтів, спрямовуючи світло на шкіру та вимірюючи, як воно поглинається кров'ю. Більша кількість пігментації шкіри була помічена як один із факторів, який може спотворити результат.

Хоча досвідченіші медичні працівники можуть подумки нівелювати розбіжності, їх можна упустити через більш автоматизовані системи або недостатню обізнаність лікарів і медсестер.

У звіті NHS (pdf), опублікованому в березні, йдеться, що хоча "картина расової упередженості при пульсоксиметрії все ще неоднозначна, у гіршому випадку застосування цього втручання потенційно може мати негативні наслідки для пацієнтів із більшою пігментацією шкіри”.

"Це відбувається в усьому світі. Йдеться про расову упередженість у деяких медичних інструментах. Це ненавмисно, але це існує. І оксиметри — справді добрий тому приклад", — сказав Джавід в інтерв'ю ВВС.

Відповідаючи на запитання, чи могли люди померти від COVID-19 внаслідок цього недоліку, Джавід сказав: "Я думаю, що, можливо, так. Я не маю повних фактів".

Він сказав, що причина розбіжностей у тому, що багато медичних приладів, ліків, процедур та підручників було створено в країнах з переважанням білого населення.

"Я хочу переконатися, що ми щось із цим зробимо, але не лише у Великій Британії. Це міжнародна проблема, тому я збираюся працювати зі своїми колегами по всьому світу, щоб змінити ситуацію", — сказав Джавід.

Очікується, що в ході огляду у Великій Британії будуть розглянуті всі медичні пристрої, а також інші можливі упередження, наприклад, гендерні.

"Наприклад, як ми можемо забезпечити доступність життєво важливих технологій, таких як МРТ-сканери, для вагітних або жінок, які годують", — написав представник міністерства охорони здоров'я.

Джерело: The Epoch Times